Владислав Атрошенко закликав чернігівців вчасно розраховуватися за енергоносії

Головною темою наради чернігівського міського голови Владислава Атрошенка з керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств, яка відбулася 7 грудня, став поточний стан справ у теплогенеруючій галузі міста. Через збереження минулорічних тарифів «Облтеплокомуненерго», що працює на газу, за жовтень-листопад вже має близько 35 млн грн збитків, навіть з урахуванням певної економії. І поки юридично не запрацювала процедура відшкодування цієї різниці з міського бюджету, вкрай важливо аби споживачі вчасно розраховувалися за послуги - а підприємство, у свою чергу, не випало з графіку платежів за блакитне паливо і не перейшло в до "постачальника останньої надії" та зовсім інших цін.

- Вперше ми маємо настільки розбалансовану ситуацію в енергетиці, тому у мене велике прохання до чернігівців: розраховуватися вчасно за енергоносії. Бо ситуація, яка склалася на сьогоднішній день, з тією шаленою кількістю коштів, які нам потрібно буде компенсувати з місцевого бюджету за різницю у тарифах, вже зараз ставить під загрозу питання наявності гарячої води влітку, - зазначив Владислав Атрошенко.

Так, якщо у попередні роки ТЕЦ генерувала гарячу воду із залишкових обсягів тепла як для своїх мереж, так і для мереж ОТКЕ - нехай і собі в мінус, то цьогоріч, найімовірніше, на це не буде коштів. До того ж, сьогодні на складах теплоелектроцентралі  вугілля залишилося на два дні. Прогнозів щодо наступних його поставок - немає, тому підприємство переходить на газ. І якщо держава та НАК «Нафтогаз» не врегулюють небаланс і не скоригують умови договору, то при 100% роботі на блакитному паливі ТЕЦ не зможе вкластися у визначені обсяги і буде змушена купувати газ за значно більшою ринковою ціною, не по 7 400 грн, а по 29 000 грн за тисячу кубів.

- Такі витрати буде неможливо перекрити з місцевого бюджету. Це просто абсурд. І якщо цей абсурдний тепловий рік ми ще якось пройдемо, то що робити далі – невідомо. Так само як і невідомо, до чого вся ця ситуація з цінами на енергоносії призведе, - прокоментував міський голова.

Принагідно очільник Чернігова звернувся до керівництва «Чернігівгазу» та «Чернігівобленерго», аби вони враховували всю складність нинішньої ситуації та процедури відшкодування коштів з місцевого бюджету. І, відповідно, з розумінням поставилися до можливих затримок у розрахунках теплогенеруючих підприємств.

Оскільки бюджет міста через подорожчання енергоносіїв і відшкодування з нього різниці в тарифах нестиме в цьому опалювальному сезоні додаткові видатки на сотні мільйонів гривень, міський голова попросив своїх підлеглих, зокрема Управління житлово-комунального господарства і КП «АТП-2528», підтримувати чистоту міста, максимально оптимально використовуючи ресурси.

- Ми технічно більш-менш в змозі забезпечити ідеальний порядок у місті, але це коштує серйозних видатків. Тому у мене прохання помірно використовувати технічний і людський ресурс для того, щоб підтримувати чистоту, порядок та безаварійність у Чернігові, - звернувся до підлеглих Владислав Атрошенко.  

Також він звернувся до представників бізнесу з проханням навести порядок біля своїх приміщень і тим самим допомогти місту з прибиранням.

Прес-служба Чернігівської міської ради