Погода в Карпатах: ідеальний зимовий тиждень

zumovi-karpatu.jpg

Найближчого тижня на всіх курортах українських Карпат очікуються слабкі та помірні морози. Сонце приховають щільні хмари, а сніг падатиме щодня, з невеликими перервами. Загалом погода відмінно підійде для активного відпочинку всією родиною або з друзями. Головне, не забувайте про лавинну небезпеку та відкладіть походи на високогір'я до весни.

Погода в Буковелі

З 25 січня на найбільшому українському лижному курорті встановиться хмарна погода - найближчі 7-10 днів сонце практично не виглядатиме з-за хмар. Удень температура повітря становитиме -4-6 °С, уночі - -6-9 °С. Увесь тиждень падатиме дрібний сніг, у деякі дні - з ранку до вечора, не вщухаючи. Товщина снігового покрову сягає тут 85-86 см і зростає. Погода в Буковелі, за даними Sinoptik.ua, буде практично безвітряною (2-4 м/с), у неділю можливе посилення вітру до 7-8 м/с.

Погода в Славському

Якщо ви збираєтесь у відпустку в гори Львівської області, погода її точно не зіпсує. Середня денна температура цього тижня становитиме -1-5 °С, нічна - -5-8 °С. Погода буде хмарною, без прояснень, але майже без вітру (лише у вихідні він посилиться до помірних 6,5-7 м/с). Як і в інших районах Карпат, тиждень у Славському буде сніговим - невеликий сніг падатиме практично постійно. Висота снігового покрову сягає 25-26 см.

Погода на Драгобраті

Цього тижня на високогірному курорті Карпат очікуються помірні морози. Вдень стовпчики термометрів покажуть -4-7 °С, уночі - до -10-11 °С. Сонце навряд чи з'явиться з-за хмар, а сніг падатиме щодня. Активному відпочинку це не завадить, оскільки хуртовин протягом найближчих семи днів не передбачається - за даними Sinoptik.ua, максимальна швидкість вітру сягатиме всього 6 м/с (30 січня). Висота снігового покрову становить близько 190 см.

У яких районах Карпат можуть бути лавини?

Через сильні снігопади та хуртовини значний рівень лавинної небезпеки зберігається у високогір'ї Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей, а також у середньогір'ї Львівщини. Лавини сходять навіть за невеликих навантажень, тому рятувальники радять утриматися від виходу в гори. Якщо ви все-таки опинитеся в складній ситуації у гірській місцевості, радимо використовувати програму «Порятунок у горах» - лише одним натисканням ви зможете передати свої координати та викликати допомогу.

16:21