Ніжинські поліцейські розповіли, як вберегтися від шахрайства

Шахраї "працюють" навіть під час війни. Зараз активно діє схема стосовно допомоги постраждалим та отримання виплат, достатньо просто перейти за посиланням. Довірливі громадяни переходять за посиланням та надають дані своєї карти. Поліція закликає: не довіряйте повідомленням в соцмережах та телеграм-каналах, які закликають перейти за невідомим посиланням та ввести секретні дані банківської картки нібито для оформлення «грошової допомоги».

Співробітники Ніжинського райвідділу поліції розповсюджували серед місцевих мешканців інформаційні листівки, аби убезпечити громадян від найпоширеніших видів шахрайства. Кожна така листівка містить опис найбільш «популярних» шахрайських прийомів, рекомендації поліції як діяти в тій чи іншій ситуації. Також поліція давала поради пенсіонерам та особам похилого віку, наводила конкретні приклади шахрайств, які сталися у Ніжинському районі.

Поліцейські проводять серед різних верств населення роз’яснювальну роботу та інформують людей про так зване «банківське» шахрайство, коли незнайомці представляються співробітниками банківських установ та випитують секретні дані карток під приводом «захисту» рахунків. Також поліція застерігає громадян від шахрайств під час купівлі-продажу товарів в Інтернеті: не перераховуйте незнайомцям кошти у якості часткової, або повної передоплати за товар.

Крім того, нині на Чернігівщині поширилася нова шахрайська схема - оформлення так званої «грошової допомоги».

Ще один поширений вид шахрайства - «ваш родич у біді». Якщо ви отримали дзвінок з таким повідомленням від невідомого (шахраї можуть видавати себе за сина/брата/чоловіка), то перевірте правдивість інформації, зателефонувавши до родича або на лінію «102».

Шановні громадяни, поліція закликає вас до пильності, не дайте себе ошукати!

10:35