Ніжин увійшов в топ 10-ти міст, які варто відвідати

26 Січня 2022 1034 Поділитися: яток архітектури 17-19 століть.

Собор Різдва Богородиці у Козельці

У містечку Козел (так раніше називався Козелець) збереглося багато пам’яток архітектури козацького часу. І найвідомішим є собор Різдва Богородиці, збудований у середині 18 століття родиною останнього козацького гетьмана Кирила Розумовського.

Собор вражає своїми розмірами та водночас легкістю. А багата ліпнина, що прикрашає зовнішні та внутрішні стіни, створює ефект постійного руху. У соборі зберігся оригінальний іконостас заввишки 27 метрів, який був замовлений К. Розумовським в Італії.

Сьогодні Козелець є маленьким музеєм просто неба, адже тут збереглося три церкви 18 століття, кілька цивільних споруд козацького часу, садиба київського полковника Дарагана, лишилося розпланування вулиць та районів із 18 століття, серед яких справжньою «зіркою» є собор Різдва Богородиці.

Міжрічинський регіональний ландшафтний парк

Лишень уявіть собі, що впродовж одного дня ви зможете прогулятися в дикому лісі, на болоті та піщаними дюнами! Для цього не потрібно їхати за три-дев’ять земель, достатньо заїхати до Міжрічинського регіонального ландшафтного парку на Чернігівщині. Саме тут ви зможете відчути, що таке дика природа Полісся. Ландшафтний парк займає величезну територію межиріччя Дніпра та Десни. Перебування в парку сподобається не лише любителям спокійного відпочинку на природі, але й шанувальникам активного. Тут можна познайомитися з традиційними промислами місцевого населення, спокійно спостерігати за дикими птахами або прогулятися екостежками в лісі. Але «перчинкою» парку є екскурсія на справжнє болото. Саме тут земля буквально йде з-під ніг.

Проте не слід забувати, що парк - це передусім дика природа і заповідна територія, тому поведінка й діяльність туристів тут суворо регламентована.

Крейдяний кар'єр у Путивську

Путивський крейдяний кар’єр - це відносно нова туристична локація на Чернігівщині. Ще донедавна тут було промислове видобування крейди. Але після зупинки промислового використання кар’єру розпочалася нова сторінка його історії - туристична. Щороку сюди приїжджають відвідувачі, щоб побачити фантастичні пейзажі, що виникли природним шляхом, адже вода й вітер продовжують поступово вимивати стінки кар’єру і створювати неймовірні форми. Уявіть собі сліпучо-білі асиметричні стіни висотою понад 9-поверхівку! Все це робить крейдяний кар’єр цікавою фотозоною.

Оскільки крейда - це осадова порода, то в товщі шарів можна знайти рештки давно вимерлих тварин. І рідко хто виїжджає із Путивського кар’єру без маленької колекції викопних мушель і белемнітів. А кілька років тому біля кар’єру знайшли кості мамонтів, що робить це місце ще й цікавим археологічним об’єктом.

Поруч із Путивськом знаходиться Новгород-Сіверський та Мезин, де теж є на що подивитися.

За матеріалами: Чернігівщина туристична

Фото Олександра Нікітка (фотопроект "Ніжин крізь час" в якому фото сучасного Ніжина поєднуються з давніми фото міста)

15:24