Медична амбулаторія, ЦНАП, хороші дороги — необхідні складові достойного життя в громаді

АКТУАЛЬНО Голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус з робочою поїздкою побував сьогодні на кількох об’єктах у Новобілоуській громаді Чернігівського району.

Будівництво амбулаторії сімейної медицини у с. Халявині, розпочате минулого року, нині практично закінчене. Процедура під’єднання приміщення до електромережі завершиться за кілька днів.

- Маю з чим порівнювати, тому можу сказати, що якість виконаних робіт тут доволі висока. Тепер наше головне завдання - швидше, ніж у попередніх випадках, передати будівлю громаді, щоб амбулаторія відкрила свої двері для її мешканців,- наголосив голова ОДА.

На будівництво медичного закладу в рамках реалізації державної програми «Доступна медицина» було витрачено з бюджету 4,9 мільйона гривень: 4,4 мільйона - державної субвенції та 0,5 мільйона - співфінансування з місцевого бюджету.

Приміщення амбулаторії має площу майже 208 м2 та розраховане на роботу одного або двох лікарів. Сюди закуплене медичне обладнання та автомобіль для виїзду медиків до пацієнтів, у тому числі і з інших населених пунктів громади.

Під час брифінгу для ЗМІ голова ОДА акцентував на необхідності забезпечення доступності якісних медичних послуг для населення та важливості вакцинації від коронавірусної хвороби.
- На сьогодні в області два щеплення від Covid - 19 отримали лише близько 41% людей. Цього дуже мало, щоб сформувати колективний імунітет та повернутися до звичайного життя, - зазначив В’ячеслав Чаус та закликав населення області активніше щепитися від коронавірусу.

Голова облдержадміністрації оглянув також Новобілоуський ЦНАП, який громада відремонтувала коштом місцевого бюджету, та дорогу ст. Халявине-Халявин-Товстоліс, п’ять кілометрів якої наступного року ремонтуватимуть в рамках програми Президента України «Велике будівництво».

- Цей шлях ще не в критичному стані, але цього чекати й не треба. Важливо підтримувати стратегічні для громади дороги в хорошому стані, - підкреслив В’ячеслав Чаус під час спілкування з депутатами сільради та головою громади Дмитром Федоровим.

У ході розмови обговорили перспективи економічного і соціального розвитку Новобілоуської громади, хід реалізації на її території проєктів, що повністю або частково фінансуються з державного бюджету, а також злободенні для громади проблеми транспортного сполучення та якості питної води.

Голова облдержадміністрації відвідав також приватне багатопрофильне підприємство «Вимал», оглянув його виробничі потужності, поспілкувався з колективом та керівництвом підприємства.

- Це підприємство, попри вже досягнуті успіхи, постійно розвивається, модернізується, інвестує у нові проєкти. Достойний приклад того, як треба вести бізнес, дбати не лише про власний добробут, а й про сьогодення та майбутнє кількох сотень працівників: 60% із них вакциновані. Це один з кращих показників на підприємствах з такою чисельністю задіяних осіб,- підсумував голова ОДА.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації


12:11