Керівники міста відвідали презентацію нового центрального диспетчерського управління АТ «Чернігівгаз

|

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко та його заступник Віктор Геращенко сьогодні, 29 грудня, відвідали презентацію центрального диспетчерського управління АТ «Чернігівгаз», створеного у форматі опен-спейс. 

За інформацією компанії, це її інноваційний цифровий проєкт, який гарантує новий рівень безпеки та стабільності газопостачання для клієнтів. У єдину систему об'єднані всі інформаційні потоки про роботу оператора ГРМ, що необхідно для оперативного реагування на ключові задачі в розподілі газу. У новій диспетчерській централізовані та автоматизовані процеси по трьох напрямках: аварійних ситуацій, балансування та режимів газопостачання.

Диспетчеризація аварійних ситуацій ґрунтується на програмному комплексі, який забезпечує їх оперативний аналіз та онлайн-моніторинг руху всіх чергових автомобілів. Це дозволяє визначити оптимальні маршрути та кількість бригад для ефективного усунення проблем. Диспетчеризація балансування потрібна для підготовки актуальних аналітичних даних, розрахунків моделей балансування, здійснення прогнозів споживання; цифровий диспетчинг режимів - для контролю технічного стану та раціонального використання потужностей мереж.

- Те, що ми побачили сьогодні – дійсно, сучасний рівень диспетчеризації, який дозволяє оперативний контроль і якісні, вчасні управлінські рішення в залежності від поточної ситуації по газорозподільчим системам. Рівень – сучасний, програми працюють швидко і вірно, що я вже перевірив поки була презентація, - зазначив з приводу побаченого міський голова.

Присутнім продемонстрували, як диспетчери «Чернігівгазу» використовують спеціальні IT-рішення, розроблені фахівцями Регіональної Газової Компанії. Зокрема, з використанням спеціальних програмних комплексів вони вносять до цифрових систем дані про надходження газу з ГРС, температуру повітря та тиск газу на вході і виході з ГРС, отримують та опрацьовують дані про фізико-хімічні параметри газу, опрацьовують аварійні заявки.

Прес-служба Чернігівської міської ради

|