Яким майбутнє центру дитячо-юнацького туризму у Ялівщині бачать громадські організації Чернігова
Скеледром, лазертаг, музичні та історичні фестивалі, проведення лекцій та семінарів на тему активного відпочинку. Такі ідеї щодо використання центру дитячо-юнацького туризму у Ялівщині мають керівники чернігівських організацій, що займаються туризмом, Олександр Михайлов та Віктор Коновал.
Саме таким організаціям планує здавати будівлю центру в оренду міський голова Владислав Атрошенко.
"Може, кемпінг невеличкий. Фестивалі можна проводити, це класна огороджена територія, закрита, з усіх боків великий паркан, це ліс, може, бардівські фестивалі. Для реконструкторів фестивалі, бо Ялівщина - це ж історичне місце", - пропонує голова правління екстрим-клубу "SemargL" Олександр Михайлов.
Також Олександр пропонує на територіє центру відпрацьовувати пошукові роботи, проводити тренінги, лекції та семінари на різні теми, зокрема - з тактичної медицини, навіть організовувати вечірки. Проводити зустрічі з макдрівниками, тощо.
Нагадаємо, центр дитячо-юнацького туризму в Ялівщині заснували у 1998 році.
25 листопада цього року на сесії міської ради депутати надали дозвіл Фонду комунального майна на розроблення проєктів землеустрою на земельну ділянку площею 3,5 гектари. Тоді під стіни міської ради вийшли близько сотні протестувальників з плакатами та вимогами захистити Ялівщину і відкласти це рішення.
Керівник громадської організації «Еко Місто» Сергій Безбородько казав, що даний дозвіл - це перший крок до майбутнього продажу і забудови цієї території. Міський голова Владислав Атрошенко сказав, що будувати багатоповерхівки в Ялівщині ніхто не буде, а будівлю центру згодом планують здавати в оренду тому, хто займатиметься розвитком туризму.
"Туди треба запускати якісь атракції, це треба оживляти. Це будуть символічні кошти, там нема мети на орендаторах щось заробити. Будемо дивитися на ті норми, які у нас є, у нас є обмеження ще, які унормовують платежі за квадратний метр, податок на землю. Але у будь-якому разі, якщо це будуть якісь пільгові ціни, згідно з процедурою будемо голосувати їх на сесії", - сказав тоді Атрошенко.
Олександр Михайлов каже, якщо приміщення дійсно здаватимуть за символічну плату, йому пустувати не дадуть.
"Поки що не думали нічого, не радився зі своїми товаришами по клубу. Загалом сама думка цікава. Зробити там який-небудь хаб туристичний для активного відпочинку, бо дуже кльове приміщення. Я думаю, ще багато таких наших товаришів по цеху, може, кому буде цікаво. Наприклад, нашій організації це все приміщення дуже велике, просто таких об’ємів ми не потребуємо".
Будуть прораховувати варіанти і розглядати пропозиції і в агенції активного відпочинку "EcoTravel", розповів її керівник Віктор Коновал.
"Ще, крім оренди, є багато якихось нюансів, треба над цим міркувати і прораховувати. Наша компанія спеціалізується на водному відпочинку, це така специфіка, то будемо думати і будемо дивитися. І, в залежності від пропозиції, будемо приймати рішення. Ми робили скелелазні тури, ми робили велосипедні тури. І ми можемо про цю тему ще міркувати".
Усі варіанти розглядатиме спеціальна комісія та представники громадськості, сказав Владислав Атрошенко. Якщо серед охочих влаштовуватимуть конкурс, "SemargL" подаватиметься на нього, сказав Олександр Михайлов. Нинішній центр дитячо-юнацького туризму, за словами Атрошенка, хочуть перемістити на Подусівку.
"Є варіант, що воно може бути реалізовано в наступному році. Просто стоїть приміщення, яке треба утримувати за досить серйозний кошт, неспівставний з тією кількістю дітей, яким дадуть ці навички".
Директор центру Олександр Гаврилей від коментарів відмовився.
Джерело: Суспільне Чернігів