Гідрометеорологи Чернігівщини прогнозують найбільший розлив Десни за останні роки

Розлив Десни – щорічне природне явище на території Чернігівщини, яке зазвичай можна спостерігати в кінці квітня, на початку травня. Унікальність річки полягає у тому, що вона зберегла свій природний гідрорежим завдяки відсутності гребель та водосховищ, і є головною причиною повеней.

Збільшення притоку води через дощі та танення снігу, якого цьогоріч взимку було вдосталь, - всі ці фактори також сприяють створенню такого природного явища як повінь.


Хоч це явище викликає у більшості захоплення, потрібно пам'ятати й про небезпеки, які може нести стихія. Про це попереджає Чернігівський обласний центр з гідрометеорології на офіційній сторінці у Facebook.

«Впродовж 3-5 травня на ділянці Десни Розльоти-Макошини продовжуватиметься ріст рівню води на 5-15 сантиметрів за добу з подальшим затопленням заплав, виходом води на дороги місцевого значення та перевищення небезпечних відміток, початкового затоплення окремих житлових будинків у ряді сіл Новгород-Сіверського та Корюківського районах (ІІ рівень небезпеки помаранчевий)».


Стосовно самого Чернігова, то тут ситуація краще. Станом на восьму ранку 3 травня рівень води над нулем поста склав 492 см. Це не є критичною відміткою, бо якщо проаналізувати рівень води над нулем поста за останні 138 років, то середнім було – 683 см. За останню добу рівень води в річці зріс на 7 см.

Гідрометеорологи прогнозують максимальний рівень другої хвилі повені в Чернігові в межах від 620 до 660 см над нулем поста. До прикладу, минулорічний максимальний розмір води над нулем поста склав 410 см. Загалом цього року підвищення рівня води над поточними відмітками може становити 1.4-1.7 м.

Станом на сьогодні температура води в річці Десна 13.6°С, а рівень забрудненості мінімальний. За словами місцевих рибалок, ідеальна пора для риболовлі.

15:30