Директор Семенівського лісгоспу розповів про особливості вирощування різдвяних сосен та ялинок

З новорічних ялинкових плантацій ніколи не виросте ліс. Їх спеціально висаджують густо, якщо такі дерева не зрізати на продаж, вони з часом засохнуть. Про особливості вирощування різдвяних сосен та ялинок розповів директор Семенівського лісгоспу Андрій Дудко.

"Якщо подивитись на старий ліс, то дерева не стоять на такій відстані, хоча в молодості вони росли теж густо. У нас є ялинники, які спочатку теж були плантаціями і не вирубали їх свого часу, то вони почали між собою боротися. Слабші загинуть... Вони не будуть так рости сто років чи сорок".

Новорічні деревця вирощують на таких ялинкових плантаціях.

Семенівський лісгосп має до 30 гектарів ділянок, де ростуть ялинки та сосни різні за віком.
Щорічно 2-3 гектари висаджується нових, щоб за 5-6-7 років деревця були готові до зрізу. За три тижні до свят лісники обходять ялинкові плантації й вибирають найкращі та ті, які слід видалити, щоб не заважали рости іншим. Шкоди довкіллю, сказав Андрій Дудко, такі вирубки не завдають.

Більше ялинок цьогоріч сюди не завозитимуть. Щоб не пропали. Ті, що не встигнуть продати, 31 грудня після обіду виставлять перед парканом ялинкового базару. І будь-хто, якщо не зміг купити завчасно або нема грошей, може забрати деревце безкоштовно. Є й такі, розповів Дудко, що приходять і 1 січня, і 6 - перед Різдвом.

21:38