Чернігівські дитсадки та школи повністю перейшли на нову систему харчування дітей (відео)

На сніданок запіканка із соусом з кураги та салат з моркви у сметанному соусі. Куліш з фрикадельками, ліниві голубці з курячим м'ясом - на обід і на третій прийом їжі - рибне суфле, вівсяна каша та салат із свіжих овочів. До переліченого додають фрукти, цільнозерновий хліб та напої з низьким вмістом цукру.

Наталія Овчар кухарка ДНЗ №58:

- У нас їжа дуже змінилась, з’явились нові блюда, дуже гарні, смачні - європейсько-українська кухня.

Такі відгуки про оновлене меню, за яким відтепер годують вихованців закладів освіти можна почути у всіх школах та дитсадках Чернігова. З нового року, виконуючи постанову Кабміну №305, всі вони остаточно перейшла на нові норми харчування.

Наталія Примакова завідуюча ДНЗ №58
- Ці страви відповідають нормам вікових груп, сезонності тих продуктів, які можна включити до наших стррав та тим енергетичним цінностям, які повинні виконуватися згідно нашого перспективного меню.

- Також хочеться відмітити позитивні зміни відносно хлібу. Ми тепер використовуємо тільки цільнозерновий хліб з пшеничного або житнього борошна з високим вмістом харчових волокон, але там зменшена кількість солі.

Перспективне меню розроблене на 4 тижні без повторення страв і погоджено з Держпродспоживслужбою. Особливість споживання цукру солі та інших продуктів у нових нормах харчування враховує міжнародний досвід та рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я, дієтологів, гастроентерологів, педіатрів.


У раціоні дітей з'явилося більше фруктів. А точніше двічі на день та обов'язково овочі під час кожного прийому їжі. Кількість солі та цукру зменшилась, як і молока. Натомість з'явилися кисломолочні продукти та збільшилась у раціоні кількість м'яса птиці.

Важливим процесі приготування страв є забезпеченість харчоблоків необхідним обладнанням. У Чернігові його почали поступово оновлювати фінансові можливості бюджету ще кілька років тому і продовжуватимуть це робити і надалі.

Джерело: телеканал «Дитинець»


12:40