Батько 11-ти дітей шиє власноруч копії чобіт Dr. Martens (фото)


Вторник, 11 Января 2022 10:36 | Просмотров: 530

Нещодавно Сергій Милейко, менський підприємець, який займається ремонтом взуття, розмістив на своїй фейсбук-сторінці фото черевиків, дуже схожих на вироби відомої фірми Dr. Martens. Взуття він шиє сам. Журналісти дізнавалися деталі у майстра.

- Шив я взуття давно. На замовлення, на нестандартні розміри. Багато замовляли. В основному, чоловіче, робоче взуття. Потім матеріали дуже подорожчали. Людям простіше було купити, ніж замовити.


- Мені для родини теж треба було купувати (у Сергія Милейка з дружиною - 11 дітей). А я ж бачу, яке взуття продають, якої якості, навіть, якщо воно і дороге. Я якось жінці 3 роки чоботи вибирав, поки купив.

- Купив одній дочці не дешеве взуття - місяця не походила, почало "розлазитися". У другої - теж саме. Тому і вирішив знову почати шити. Пошив поки що своїм дівчатам. Копіював Dr. Martens, брав фото для зразка.


Матеріали українські, закупляю в Чернігові. Купував шкіру, підошви готові. Планую собі пошити, то там і підошви сам робитиму. Для того, щоб зробити одну пару взуття, щоб прошити і затягти, десь день витратити треба. Це якщо є готові викрійки. Якщо ще й викрійки - то 2 дні.


Думки поставити це "на потік", шити для людей, виникають. Але не знаю, як будуть купувати. Адже якщо купувати якісні матеріали, то ціна буде не маленька. Та ще робота. Наприклад, такі, як я пошив дівчатам, це зимові, коштуватимуть приблизно 2 тисячі гривень. 

Та ще й невідомо, чи не зміниться ціна на матеріали, адже йде підвищення цін на все.

Поки що замовлень не беру, оскільки просто не встигаю. Але зміна діяльності подобається. Це відволікає, більше подобається, ніж ремонтувати. Планів багато, будемо бачити, як воно вийде".

Довідково. Dr. Martens - британський бренд взуття та одягу, а також супутніх товарів - засобів догляду за взуттям, сумок тощо. Інші поширені назви доктор Мартенс, Док Мартенс чи просто Доки. Взуття вирізняється підошвою з повітряною подушкою (підошвою, що "стрибає"), формою верхньої частини, литою конструкцією та жовтими швами.

12:51