Атрошенко хоче вибити в уряду меншу ціну на газ для ТЕЦ, аби уникнути мільйонних збитків

Питанням номер один на розгляді ранкової наради у мерії була ціна газу, який отримує Чернігівська ТЕЦ. Як ми повідомляли раніше підприємство розпочало роботу на резервному паливі - природному газі, через нестачу вугілля. Приводом для обговорення стала ціна на блакитне паливо, яке ТЕЦ отримує для того, щоб забезпечити опалення та електроенергію в оселях чернігівців.

Як повідомив Геращенко Віктор Михайлович заступник Чернігівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради за такої температури повітря абоненти споживають 16 тисяч гкал/год. Вугілля орієнтовно поступить у січні місяці. Дана ситуація з переходом на газ ніяким чином не вплине на споживачів, але само підприємство понесе великі збитки, близько 150 млн. гривень за місяць. Якщо природний газ буде в наявності - проблем не буде. ТЕЦ станом на зараз виробляє 44 мегавати електроенергії, з 210, які передбачені потужностями.

Геращенко повідомив, що ТЕЦ використивує газ 2-ї категорії по ціні майже 30 гривень за куб, тобто по ринковій. Згідно умов договору постачання газу має на ТЕЦ відбувається за певними обсягами. Обсяг-1 - по 7 428 за 1000 кубів, Обсяг-2 - по ринковій ціні (30 грн. за куб) і бюджетний газ по 52 000 за тисячу кубів.

Мер міста Владислав Атрошенко запитав Геращенка чи існує технічна можливість збільшити Обсяг-1, адже більшість абонентів ТЕЦ - це населення, на що його заступник відповів, що неможливо, і що у керівника Чернігівської ТЕЦ вчора відбудувалась зустріч у столиці з представниками Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) і домовитись не вдалось і позитивного результату поки що нема.

В таких умовах споживання газу абонентами ТЕЦ по вільним ринковим буде складати на суму близько 380-400 млн. гривень.


- Перший обсяг, в таких обсягах не з’явиться на Чернігівській ТЕЦ, - резюмував Геращенко. - При цьому в на нема різниці в тарифах, бо НКРЕКП їх просто не затвердила. Вчора комісія проводила обговорення тарифу на 2022-й рік і буде збільшення тарифу теплової енергії на 22%. Таким чином ТЕЦ понесе прямі збитки. Ми також зафіксували нульовий залишок вугілля на складі, була позапланова ревізія, яка також зафіксувала відсутність вугілля на ТЕЦ.


- Зразу скажу, що НКРЕКП не піде на збільшення тарифів для населення по ринковим цінам природного газу. Це, мабуть, вперше за останні 60 років така ситуаційно, - зазначив Геращенко.

- Що стосується Облеткломунерго, то там всі працюють в штатному режимі, все по графіку, - повідомив заступник мера.

Атрошенко на це сказав, що на наступній сесії, яка відбудеться 23 грудня депутати звернуться до Кабміну, аби для міста збільшили об’єм газу без всяких наслідків і перерахували коефіцієнти.

Також мер наголосив на тому, що це штучно створена ситуація урядом, адже незрозуміло, яким чином підприємство може покривати збитки, якщо мусить продавати газ населенню по 7.4 грн. за куб, а закуповує його майже по 30 гривень. Також він виразив побоювання, що той борг, який утвориться на Чернігівській ТЕЦ (юридична назва КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ ФІРМИ «ТЕХНОВА») ляже на бюджет міста, адже підприємство не зможе самостійно його погасити.

- В принципі, якщо не рахувать нюанси з вірогідними збитками навіть при переході ТЕЦ на газ у нас ризиків по проходженню опалювального сезону великих нема. Будемо сподіватися, що наявність газу і темперний режим не доставить значних перевитрат. Як то кажуть, на брєющєм польоті переповзем цей опалювальний сезон. Можна заспокоїти чернігівців, і повідомити, що цієї зими в оселях буде тепло, - завершив обговорення питання мер.
12:27