55% мешканців Чернігова вважають обшуки у місті політичним тиском на мера Атрошенка, соцопитування

|

94% жителів Чернігова вважають, що за час роботи мера Атрошенка ситуація у місті покращилася, серед місцевих політиків люди найбільше довіряють Владиславу Атрошенко та Олександру Ломако, а обшуки в управліннях міської ради та комунальних підприємствах вважають політичним тиском на місцеве самоврядування. Про це свідчать свіжі данні опитування Соціологічної групи «Рейтинг». 

Так, лише 20% опитаних вважають, що справи у країні йдуть у правильному напрямку, 71% – протилежної думки. Щодо міста – 80% вважають, що справи у ньому рухаються у правильному напрямку, лише 13% – навпаки. 

Абсолютна більшість чернігівців (94%) вважають, що за час перебування Владислава Атрошенка на посаді міського голови ситуація у місті покращилася. Протилежної думки – лише 2% опитаних. 
Діяльністю мера Чернігова Владислав Атрошенка задоволені майже 80%, не задоволені – 11%.

Серед місцевих політиків опитані найкраще ставляться до Владислава Атрошенка (88% – позитивно, 11% – негативно). До Олександра Ломако позитивно ставляться 50%, негативно – 14%.  До В’ячеслава Чауса позитивно ставляться 24%, негативно – 17%, не знають його – 44%.

Якби вибори міського голови відбулися найближчої неділі, то Владислав Атрошенко покращив би свій результат, в порівнянні з виборами 2020 року, а його партія «Рідний дім» мала б не 26 з 42 депутатів, як зараз, а 30. Щодо інших партій, то в міськраду не проходить «Наш край» (зараз вони мають 4 депутати).

67% чернігівців чули про обшуки правоохоронців у підрозділах міської ради та комунальних підприємствах. При цьому, майже 80% зазначили, що їхнє ставлення до мера Владислава Атрошенка не змінилося після згаданих дій правоохоронних органів. 4% опитани сказали, що їхнє ставлення до мера міста навпаки, покращилося.  55% відповіли, що вважають такі дії правоохоронців тиском на місцеву владу, а 32% - боротьбою з корупцією. 
Серед тих чернігівців, які вважають, що між Володимиром Зеленським та мером міста Владиславом Атрошенком існує конфлікт на стороні президента - лише 8%, а 57% - підтримують мера міста. 

Раніше Владислав Атрошенко заявив на прес-конференції, що Офіс президента тисне на нього через правоохоронні органи, щоб він відмовився від співпраці з «УДАРом Віталія Кличка» та не висував спільного з «УДАРом» кандидата на проміжних виборах у 206 окрузі, які мають відбутися у березні 2022 року. 

Опитування проводилося 23-24 січня 2022 року. Аудиторія - мешканці Чернігова від 18 років і старші. Опитано 1000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження - не більше 3,1%.

Прес-служба Чернігівської міської ради за інф. сайту Соціологічної групи "Рейтинг"

|
16:17