Звіт міського голови - 2021: Реконструкція Валу

|

Чернігівський Вал - один із символів тисячолітньої історії нашої країни, унікальне місце в Україні. На невеликій території тут зосереджені найдавніші пам'ятки Київської Русі, козаччини, 17, 18 та 19 століть.

Вал або ж Дитинець - мікс історії, архітектури та ландшафту, якому немає аналогів в Україні! Це місце поєднує в собі більш ніж 10 століть історії міста та країни. Пам’ятки тут збережені зусиллями багатьох поколінь. І нині завдання міської влади - створити зручну і сучасну інфраструктуру. Символічно, що реконструйовану гарматну алею відкривали саме в 30-у річницю відновлення Української Незалежності.

Цьогоріч тут доріжки уклали клінкерною плиткою, оновили сучасне освітлення, газони з поливом, встановили нові лави та урни, відновили катерининський бастіон та історичний фонтан з персонажами відомої казки. Зробили і дерев’яні сходи, що ведуть до пам’яток архітектури.

Цього літа парк імені Коцюбинського став улюбленим місцем для пікніків або проведення часу з сім’єю та друзями в затишку.

Попри те, що можливості бюджету обмежені - Чернігів продовжуватиме відновлювати Вал. Наразі реконструюють пам’ятку архітектури - будинок поштової станції. Наступного року після усадки ґрунту на місці демонтованої недобудови дворянських зібрань має з’явитися велика дитяча зона. Також планують довлаштувати місця зупинки туристичних автобусів та інше.

- Нам важливо цей мізер коштів, який у нас є, зосередити на тому, щоб ми продовжували робити місто туристично привабливим. Дитинець ми будемо чи з підтримкою держави, чи без підтримки держави потрошку закінчувати відновлювати, як серце нашого міста. Окрім доріжок, освітлення, газонів, потрібно ще додати важливе питання таке, як зелені насадження. Ми будемо серйозно працювати з дендрологами, щоб це була візитівка міста, - підкреслив міський голова Владислав Атрошенко.

Прес-служба Чернігівської міської ради

|