З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили майже 600 вибухонебезпечних предметів


Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Лише впродовж минулої доби, 10 січня, здійснено 21 виїзд, під час яких виявлено 125 боєприпасів.

10 січня у Київській області піротехніки м. Біла Церква провели планове технічне обстеження в селі Ходорів, Обухівського району, під час якого було виявлено вибухонебезпечні предмети часів минулих війн в кількості 27 одиниць. Дані вибухонебезпечні предмети знешкоджено шляхом підриву у завчасно визначеному кар’єрі для знищення вибухонебезпечних предметів.

9 січня на Одещині поблизу селища Великодолинське, Великодолинської обласної територіальної громади, в полі під час земляних робіт було виявлено предмет схожий на снаряд часів Другої Світової війни. По прибуттю на місце виклику фахівцями було проведено обстеження территоріі, під час якого виявлено 31 одиницю артснарядів калібру 76 мм та 2 авіаційні бомби ФАБ 100. Снаряди було вилучено, перевезено до полігону та знищено.

10 січня групою піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Миколаївській області знищено 8 вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Небезпечні знахідки виявлено напередодні на відкритій території по вул. Лазурна м. Миколаєва. Піротехніками ДСНС їх класифіковано як 6 артилерійських снарядів калібром 76 мм та 2 артснаряди калібром 45 мм. Боєприпаси знищено у спеціально відведеному місці шляхом контрольованого підриву.

Крім того тривають роботи щодо розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей. Так, упродовж 10 січня підрозділами ДСНС України на території Донецької області, де проводиться ООС, було обстежено 1,34 га території та виявлено і вилучено 56 ВНП.

Водночас, 10 січня, піротехнічними розрахунками ГУ ДСНС України у Луганській області обстежено 0,30 га території області у Сєвєродонецькому районі, де виявлено та вилучено 30 вибухонебезпечних предметів, а саме: 30 мінометних мін.

Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 594 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 2 авіаційні бомби.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!


Категорично забороняється:

торкатися підозрілого предмету або пересувати його;

заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;

намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.


Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.


13:41
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...