З нагоди Дня соборності України в Чернігові до пам’ятників встановили корзини з квітами

|

Чернігівці й усі українці завтра, 22 січня, відзначатимуть День соборності України. З цієї нагоди біля меморіальних стел загиблим учасникам АТО/ООС та Героям Небесної сотні, пам’ятника Т.Г. Шевченку та пам’ятного знаку "Борцям за волю і незалежність України" у переддень свята встановлені корзини з квітами.

Офіційно в Україні свято встановлене Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року №42/99.

Ця пам’ятна дата відзначається щороку у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Це була основоположна подія для українського державотворення.

Вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання УНР і ЗУНР в одну державу, яка мала всі ознаки незалежної держави: територію, кордони, символи, органи влади, військо, гроші, мову. Сьогоднішня Україна є спадкоємицею державницьких традицій, закладених під час тих подій.

Внаслідок невдач Української революції 1917–1921 року державність зберегти не вдалося. І як результат, упродовж XX століття українці змушені були кількаразово відновлювати її в боротьбі.

У 71-у річницю Акта Злуки (22 січня 1990 року) в Україні відбулася одна з найбільших у Центрально-Східній Європі масових акцій – «живий ланцюг», як символ єдності східних і західних земель України. Понад мільйон людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Івано-Франківська через Львів до Києва. Акція засвідчила, що українці готові протистояти тоталітарному режиму.

Гасла кампанії з відзначення Дня Соборності: «В єдності сила» або «Разом сильніші».

Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії. Сьогодні Україна, як і 100 років тому, змушена збройно захищати власний цивілізаційний вибір і державний суверенітет.

Прес-служба Чернігівської міської ради

за матеріалами Українського інституту національної пам’яті

|
14:10
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...