Владислав Атрошенко: Я вірю в Україну!

|
- Я хочу попередити медіа і чернігівців про те, що робочі наради по темі територіальної оборони в нас будуть закритими, ми не можемо подібну інформацію подавати в інформаційне поле. Тим більше, що іноді це перекручується до абсурду, - з такого попередження чернігівський міський голова Владислав Атрошенко розпочав на розширеній нараді 1 лютого блок інформації щодо дій місцевого самоврядування Чернігова в умовах зовнішньої військової загрози.

Разом з тим, він наголосив на тому, що цей напрямок міська влада вважає сьогодні надзвичайно важливим і посилює його. Адже сучасні війни ведуться «гібридно», а не лише «штиковими» атаками, як у фільмах про Другу світову.

- Окрім міцності української армії, важливим фактором є міцність громадянського суспільства. Це буде додатковий надсерйозний стримуючий фактор для будь-якого загарбника. Якщо ці загарбники (у даному випадку вірогідний - Російська Федерація і Путін особисто) будуть знати, що в Чернігові, Харкові, Житомирі, в будь-якому прикордонному місті і всередині України тисячі людей – військовозобов’язаних, невійськовозобов’язаних – візьмуться за зброю. Люди, які пройшли вишкіл хоча б початковий – це надсерйозний стримуючий фактор, - підкреслив очільник міста.

Зокрема, він озвучив на нараді думку про те, що задачами такої підготовки є координаційна робота з різними категоріями і групами людей, які готові долучитися до протидії агресору. Це можуть бути не тільки контрактники, а й добровольці, які проходять вишкіл на зборах, а також окрема категорія людей, які при вже наявній військовій підготовці не хочуть нікуди вступати, але готові стати зі зброєю в руках на захист свого міста, свого кварталу, будь-якого об’єкта.

- Я ще раз кажу: якщо Путін буде знати, що в Чернігові є, до прикладу, три тисячі бійців, які не у формі і звичайні люди, але знають, що їм робити в «час Ч» - цього «часу Ч» ніколи не настане, - аргументував міський голова.

Наступне питання – про дії невійськовозобов’язаних і населення, людей старшого віку.

- Я переконаний, що у координації з військовими треба буде найближчим часом відпрацювати дії цивільного населення під час тривоги, що хто робить. Є різного виду загрози, і при кожному окремому сигналі люди повинні знати чітко свої дії, - продовжив мер.

Також він зазначив, що цим напрямком треба продовжувати займатися й після того, як сьогоднішня загроза минеться:

- Щоб це був сталий процес. Початковий вишкіл ми пройдемо. Те що я можу сказати  - це те що будуть запрошені серйозні інструктори. Ми відпрацюємо все в координації з військовими, безумовно. А на подальше – треба підтримувати боєздатність цих груп людей.

Також міський голова принагідно звернувся до представників бізнесу, відзначивши, що їх робота, їх інвестиції сьогодні – це в тому числі і значний внесок у завтрашній день України.

- Я вірю в Україну. Це надпотужна країна. Тільки їй потрібно досвідчену, національно свідому, впевнену в своїх силах державну владу. Потенціал нашої країни – колосальний. Так, як нищиться країна в останні роки… Але так буде не завжди. Святих нема, але якщо в людей при владі буде в пріоритеті служіння державі, економічне зростання держави, зростання добробуту людей, і якщо буде достатній досвід державного керівництва, щоби втілювати ці пріоритети – повірте, два-три роки й буде чітко видно тренд до зростання. Потенціал – ми топчемося по ньому ногами, мікроскопом забиваємо цвяхи, болісно і просто шкода на це дивитися. Але я ще раз наголошую, що вірю в Україну. І що іншої країни в нас нема, - поділився своїми переконаннями Владислав Атрошенко.

Він також ще раз нагадав думку, на якій постійно наголошує вже багато років: економічне зростання України по-справжньому потрібно самим українцям, а не будь-кому іншому в світі. Тож і дбати про свою державу маємо, в першу чергу, ми самі.

Прес-служба Чернігівської міської ради

|
11:32