Відбулося засідання Погоджувальної ради представників депутатських груп і фракцій

|

24 лютого відбудеться 17 сесія Чернігівської міської ради 8 скликання. Відповідно до регламенту ради, за 10 днів перед цим відбулося засідання Погоджувальної ради представників депутатських фракцій і груп.

На його початку Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко зазначив, що до розгляду на цій сесії пропонуються 17 питань. Дискусійними вони, на його думку, не є. Традиційно він закликав депутатів якісно опрацьовувати всі питання в комісіях, при потребі – залучаючи і його особисто.

Питання, додатково підняті депутатами на погоджувальній раді, стосувалися передусім підготовки міста до протидії військовій загрозі. Перше – про кількість і якість бомбосховищ.

- Ми планово займаємося цим питанням. Для розуміння, доктринально з радянських часів ці бомбосховища планувалися в тій кількості, щоби розмістити тільки працівників критичної інфраструктури. І не орієнтовані на розміщення там населення. Загально у нас 101 бомбосховище максимальною місткістю біля 19,5 тисяч чоловік. Сховищ, які належать саме до комунальної власності міста, розташовані на комунальних підприємствах – 16. По деяких треба проводити ремонтні роботи, а деякі знаходяться у зразковому стані на сьогодні. Проведення ремонтних робіт (оскільки це пов’язано з витратою бюджетних коштів) потребує проєкту. Планово ми робимо аудит і цим займаємося. Але я скажу відверто, що, якщо розглядати ризики військового вторгнення, реальна роль і функція бомбосховищ – на жаль, це не вирішення всіх питань, пов’язаних з загрозами для людей, - прокоментував питання Владислав Атрошенко.

Щодо сприяння територіальній обороні: за пропозицією депутата, яку підтримав і міський голова, прийняте рішення в найближчі дні провести закрите засідання міської ради, на яке запросити і командира цього батальйону. Таким чином депутати зможуть отримати інформацію, необхідну їм як при ухваленні рішень, так і при спілкуванні з чернігівцями у своїх округах.

Щодо фінансової підтримки підрозділу тероборони міський голова також зазначив, що співпраця є, і в тих обсягах, у яких комбат і комбриг сформували заявки – фінансування містом надається.

Ще одним питанням, піднятим на погоджувальній раді, стали скарги ряду підприємців до депутата про їх відключення, в тому числі без достатніх причин, працівниками чернігівської ТЕЦ. Профільний заступник міського голови Віктор Геращенко пообіцяв розібратися в ситуації та надати всю можливу допомогу в тому, щоб опалювальний сезон для всіх сумлінних споживачів пройшов стабільно. Керівникам підприємств при скаргах на роботу теплогенерації міста він запропонував звертатися до нього напряму.

Принагідно Віктор Геращенко зазначив, що Чернігівська ТЕЦ, яка зараз працює на природному газі, за грудень і січень спожила близько 300 мільйонів кубів газу з «обсягу 2», тобто того, що вимушена закупати по комерційних цінах (це близько 39 тис. грн за тисячу кубів). Тому ситуація для підприємства дійсно складна.

Чернігівський міський голова припустив, що у спірних ситуаціях між підприємцями і ТЕЦ істина - десь посередині. Разом з тим, він дав доручення опрацювати це питання, а також - запросити представника теплопостачального підприємства на профільну депутатську комісію.

Нагадуємо, що з протоколом засідання погоджувальної ради невдовзі можна буде ознайомитися на вебпорталі Чернігівської міської ради в розділі "Публічна інформація" - "Протоколи засідань комісій".

Прес-служба Чернігівської міської ради

|