Управління культури та туризму запровадило відкритий конкурс на кращий рецепт регіональної страви

Управління культури та туризму Чернігівської міської ради запровадило відкритий кулінарний конкурс на кращий рецепт регіональної страви з використанням локальних продуктів. Презентували ініціативу 17 лютого у Туристичному інформаційному центрі. Головна стратегічна мета муніципального конкурсу - зробити акцент на регіональній поліський кухні, страви якої у перспективі могли б з'явитись у рестораціях Чернігова.  

Конкурс проходить у рамках проєкту "Чернігівщина - кулінарна спадщина". Ціль конкурсу - популяризувати українську та регіональну кухню і поширити корисну інформацію про культуру приготування різноманітних страв регіону.

За словами начальниці відділу культури Управління культури і туризму Катерини Литвин, гастрономічна спадщина - це самоідентифікація українців, зокрема,  чернігівців та жителів Чернігівської області. Тому вкрай важливо зберегти цю спадщину та популяризувати її за допомогою ресторацій, у меню яких мають з'явитися майбутні страви.  

Конкурс на кращий рецепт регіональної страви буде проходити протягом місяця, з 17 лютого по 17 березня, у три етапи.

Перший етап - організаційний, з 17 лютого по 28 лютого 2022 року. На цьому етапі проводиться відбір заявок на участь у конкурсі. Другий етап - експертний, з 1 березня по 10 березня 2022 року. На цьому етапі проводиться аналіз рецептів членами журі, відбір та оприлюднення 3-х кращих рецептів. Третій етап - фінальний, з 11 березня по 17 березня 2022 року. На цьому етапі проводиться презентація та приготування страви переможцями відбіркового етапу. Організатори конкурсу забезпечують учасників необхідним для приготування обладнанням, інвентарем та продуктами.

У конкурсі можуть взяти участь будь-які особи віком від 16 років, які або цікавляться кулінарією, або професійно працюють в цій сфері. Участь у конкурсі безкоштовна.

Нині розпочався етап відбору заявок. До складу журі конкурсу увійшли провідні кухарі, громадські діячі, керівники ресторанних та туристичних підприємств Чернігова. Чіткого переліку інгредієнтів, які мають використовуватись у запропонованих стравах поліської кухні, немає. Проте важливою умовою конкурсу є використання саме тих складників, які властиві нашому регіону.

Переможець кулінарного змагання, страва якого/якої найбільше сподобається журі, отримає винагороду у розмірі 10000 гривень. Крім того, унікальні рецепти учасників будуть розміщені у збірці "Чернігівщина - унікальна спадщина", яку планують видати в електронному варіанті вже в цьому році.

Створення унікальних рецептів дасть можливість ще більше популяризувати туристичну галузь Чернігова. Є плани і на перспективу, а саме, створити унікальний кулінарний фестиваль поліської кухні, який би проходив у Чернігові на регулярній основі.

Пропозиції рецептів страв можна надсилати сюди: http://surl.li/bkgav

За додатковою інформацією можна звертатися за телефонами 067 388 57 21 або 093 141 29 50.

11:55
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...