У Ніжині зносять пам‘ятник радянським міліціонерам

11 травня у Ніжині почали зносити пам‘ятника радянським міліціонерам. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міський голова Олександр Кодола.

«Розпочато демонтаж пам’ятника радянським міліціонерам. Рішення про демонтаж було прийнято в січні цього року, а дискусії з цього приводу точилися останні десятиліття в місті Ніжині», — повідомив у своєму відео Олександр Кодола.

За інформацією Ніжинського краєзнавчого музею імені Івана Спаського, об’єкт «Братська могила робітників міліції, які загинули в бою з махновцями у квітні 1921р.» знаходився у сквері Миколи Гоголя та являє собою гранітну стелу у вигляді усіченого прапору, на фоні якого з лівого боку проступає барельєф чоловічої голови у будьоновці зі штиком. На правій стороні стели було вирізьблено надпис: «Вічна слава працівникам ніжинської міліції, які віддали своє життя в боротьбі за радянську владу».

Надпис у 2013 році з ініціативи Чернігівського обласного управління МВС було закрито мармуровою плитою з наступним текстом: «Хай не згасає слава героїв-міліціонерів, які ціною свого життя захистили місто Ніжин в бою під Дорогинкою 29 квітня 1921 року».

У 2018 році накладну мармурову плиту було демонтовано однією з громадських організацій та за участі поліції передано на тимчасове зберігання в Ніжинський краєзнавчий музей імені Івана Спаського.

Пам’ятний знак встановлено у 1977 році на місці братської могили-поховання, що виникло у 1921 році.

Дискусії щодо демонтажу пам‘ятника радянським міліціонерам точилися в Ніжині вже давно. Адже він встановлений на місці поховання осіб, що виконували на території Ніжинщини злочинні накази радянської влади тероризуючи населення і забираючи останні крихти хліба.

Перепоховання тіл може здійснюватися після погодження з родичами всіх померлих, також ця процедура дороговартісна та виконується на замовлення спеціальними службами, тому наразі проводитися не буде.

14:35