У Кіптях на Чернігівщині спиляють радянські зірки на пам’ятниках

У Кіптівській громаді на сесії сільської ради проголосують за те, щоб прибрати радянську символіку на території громади. Це стосується пам’ятників загиблим у Другій світовій війні. Заміна їх окремих елементів планується у Кіптях, Олбині, Борсукові, Самійлівці, Савинці, Гайовому, Підлісному, Красилівці, Хрещатому, Надинівці, Вовчку та в селі Новий шлях.

Нині радянські зірки для багатьох асоціюються не з перемогою у Другій світовій, а з нападом росії на Україну. Адже на військовій техніці окупантів не тільки літера Z, а й ті самі зірки.

— Є закон і його потрібно виконувати. Зірки поспилюють. Табличка чи напис «Загиблим у великій вітчизняній війні у 1941-1945 роках» буде замінено на «Загиблим у Другій світовій війні 1939-1945», — пояснює Володимир КУЧМА, голова Кіптівської громади. — Це не робота одного дня: шапку наліво, шапку направо. Не просто стати і спилювати. У нас у громаді більше шестидесяти відсотків людей похилого віку. Це діти тих воїнів. які брали участь в Другій світовій. Коли дійдемо до виконання, можливе й таке: прийде баба Галя і скаже: «Чого туди полізли, довбете моєму батькові по голові». Депутат же не буде біля пам’ятника стояти, а робитиме все якийсь виконавець.

— Замість зірок що буде?

— У нас є малий герб України. Але якщо ми міняємо плиту, треба десь гроші знайти, замінити ту плиту, необхідно її десь замовити, знайти, хто встановить. А для цього потрібно щоб попередньо попрацював дизайнер, аби все вписалося. З гербом чи без герба, просто слово чи прапор. Проголосувати на сесії — проголосуємо. а коли все буде виконано, складно сказати, держава ж на це коштів не виділяє.

* * *

Без пам’ятників леніну обійшлися, проживемо і без зірок!

Джерело: "Вісник Ч", авторка Валентина ОСТЕРСЬКА