У Чернігові встановлять меморіальну дошку загиблим під час бомбардування 1941 року

|

20 січня виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив клопотання від голови Чернігівської міської організації ветеранів України Ірини Четвертак щодо встановлення меморіальної дошки жителям Чернігова, загиблим під час бомбардування міста 23 серпня 1941 року, на будинку 21 по проспекту Миру.

Це житловий будинок біля площі, уздовж проспекту Миру до його перетину з вул. Шевченка. У підвалі цього дому тоді було велике бомбосховище, де в результаті прямого влучення бомби загинуло багато людей. Але, за словами Ірини Четвертак, ця меморіальна дошка задумана в пам'ять не тільки про них, а і про всіх чернігівців, загиблих у роки війни.

Перші бомбардування Чернігова з повітря розпочалися 27 червня 1941 року, але вони носили епізодичний характер. Масовані нальоти почалися саме 23 серпня й тривали до 25 серпня. Три доби поспіль ішло навмисне систематичне знищення міста - і руйнування мали катастрофічні масштаби. Центральна частина і промислова зона міста були практично повністю знищені. За свідченнями старожилів, після бомбардувань із центру було видно приміські ліси, тому що для ока не залишалося жодної перепони. Бомбардування 23-25 серпня 1941 року стало однією з найбільших трагедій в історії Чернігова.

Як пише чернігівський історик Сергій Леп'явко у своїй книзі "Чернігів у роки війни", бомбардування Чернігова в серпні 1941 року стало одним із перших цілеспрямованих руйнувань міст у роки Другої світової. Свого часу, в 1936 році, в Іспанії німецькі літаки вперше зробили наліт на мирне місто - Герніку. Тоді ця подія потрясла світ...

Меморіальну дошку планується виготовити та встановити за небюджетні кошти.

Прес-служба Чернігівської міської ради

|
14:10