У Чернігові створять місцеву автоматизовану систему централізованого оповіщення

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 17 лютого погодив Програму створення і розвитку місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення м.Чернігова на 2022-2025 роки. Надалі Програма затверджуватиметься на черговій сесії Чернігівської міської ради.

Метою міської Програми є автоматизація процесів оперативного доведення до чергових та аварійно-рятувальних служб, підприємств, установ, організацій та населення в усіх мікрорайонах міста Черінігова сигналів і повідомлень про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій природного, техногенного та воєнного характеру, постійного інформування їх про обстановку, що склалася у зоні можливого ураження.

Наразі в Чернігівській області функціонує регіональна автоматизована система централізованого оповіщення цивільного захисту. Відповідальність за її безперебійну роботу покладена на Департамент цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА. Проте, ця система вже потребує технічного оновлення. Окрім цього, чинними нормативними актами Кабінету Міністрів України передбачено створити до грудня 2023 року в областях замість регіональних територіальні, а в районах та містах обласного значення – місцеві автоматизовані системи централізованого оповіщення цивільного захисту.

Місцева автоматизована система централізованого оповіщення, створення якої передбачається розробленою Програмою, складатиметься з сучасних інформаційно–телекомунікаційних комплексів, які використовують новітні технології. Загальний обсяг фінансування Програми на всі ці чотири роки передбачений у розмірі близько 7 млн грн за рахунок коштів бюджету Чернігівської міської територіальної громади.

Реалізація Програми, тобто створення місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення у Чернігові, здійснюватиметься поетапно. Цьогоріч передбачається розроблення технічного завдання та робочого проекту. У 2023 році планується придбання та монтаж автоматизованого робочого місця чергового та 25 блоків оповіщення й акустичних систем. Загалом планується встановити 45 електронних сирен нового покоління в різних мікрорайонах міста. Випробування працездатності системи буде здійснене до грудня 2023 року.

Прес-служба Чернігівської міської ради

12:42
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...