У Чернігові почали видавати транспортні картки

З 1 лютого у департаменті соціальної політики Чернігівської міськради почали приймати документи для оформлення пільгових транспортних карток для проїзду в громадському транспорті міста.

За її словами, подати заяву можна до кінця цього року.

"Приймаємо заяву, людина приходить до нас із паспортом, ідентифікаційним кодом, з посвідченням, яке дає право на безоплатний проїзд. Це може бути пенсійне посвідчення, посвідчення учасника бойових дій, інші документи. З собою бажано мати копії для того, щоби швидко приймати людей і не було великого скупчення".

Загалом у Чернігові 65 тисяч пільговиків, розповіла директорка департаменту соцполітики. Згідно з даними на сайті Чернігівської міськради, пільгову транспортну картку можуть оформити 15 категорій громадян:

- учасники бойових дій та люди, прирівняні до них (в тому числі учасники АТО);

- люди з інвалідністю внаслідок війни;

- люди, які супроводжують особу з інвалідністю внаслідок війни І групи;

- члени сім’ї загиблого військовослужбовця (в тому числі ті, які пропали безвісти);

- потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії;

- учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, II категорії;

- дитина, якій встановили інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою;

- людина з інвалідністю І-III групи;

людина з інвалідністю по зору І-III групи;

- дитина з інвалідністю;

- людина, яка супроводжує іншу людину з інвалідністю І групи або дитину з інвалідністю;

- дитина-сирота або дитина, позбавлена батьківського піклування, що виховуються або навчається у навчально-виховних та навчальних закладах;

- дитина з багатодітної сім’ї;

- ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ, ветерани податкової міліції, ветерани Державної пожежної охорони, ветерани Державної кримінально-виконавчої служби України, ветерани служби цивільного захисту, ветерани Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;

- пенсіонери за віком.

Документи на транспортні картки прийматимуть до 31 грудня 2024 року. Люди можуть приходити в будні з восьмої ранку до четвертої вечора. Видаватимуть картки теж у департаменті.

«Через 10 робочих днів людина зможе прийти й отримати цю картку. Є певні обставини, наприклад, група інвалідності встановлена до 1 липня цього року. Людина має можливість і сьогодні картку отримати, але враховуючи термін видачі, можливо, не потрібно поспішати, а продовжити з липня групу інвалідності й вже прийти в другому півріччі цього року. Якщо людина отримає певний статус у 2025 році й надалі, звісно, ця робота буде продовжуватись», — говорить Ірина Марчук.

До кінця цього року у громадському транспорті можна буде як користуватися пільговою транспортною карткою, так і показувати посвідчення, сказала Марчук.

Фото – Суспільне.

17:50
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...