Щодо водопостачання селищ Киїнка, Трисвятська Слобода та Зарічне.

Через численні пошкодження водопровідних мереж та водонапірної башти на території селищ Киїнка, Трисвятська Слобода та Зарічне, станом на 05.05.22, централізоване водопостачання всіх споживачів, як фізичних, так і юридичних осіб зазначених населених пунктів - відсутнє.

Враховуючи те, що водонапірна башта потребує довготривалого ремонту і є ненадійним джерелом водопостачання, відновлення її роботи вважається недоцільним.

Для розв'язання проблеми, технічною радою КП Чернігівводоканал було запропоновано підключення зазначених населених пунктів до мережі централізованого водопостачання міста Чернігова.
Для виконання зазначених робіт потрібно розробити та реалізувати проєкт з прокладання близько 2000 м трубопроводу діаметром 200 мм.

Таке підключення:
- підвищить надійність системи водозабезпечення споживачів, що мешкають у селищах;
- надасть можливість збільшити обсяг води, якого було недостатньо у години максимального розбору;
- суттєво покращить якість питної води, оскільки, навіть у мирний час, через природні особливості свердловини "Зарічна", в селища подавалася вода технічної якості. І при цьому, не дивлячись на всі складнощі з постачанням води та віддаленість населених пунктів, тариф КП Чернігівводоканал для споживачів, що мешкають у селищах, був на 20% нижчим, ніж у місті Чернігові.

Для реалізації проекту який забезпечує постачання ПИТНОЇ води до Київської ТГ та селища Зарічне потрібні були лише кошти, яких через військовий стан та бойові дії на території міста Чернігова та Київської ТГ не має ані в КП Чернігівводоканал, ані у громади селищ.
Задля відновлення водопостачання селищ Киїнка, Трисвятська Слобода та Зарічне, КП Чернігівводоканал зверталося до міжнародних благодійних організацій з проханням про надання фінансової допомоги, що дасть можливість розв'язати гуманітарну кризу з водозабезпеченням населення.
Наразі можна констатувати, що перемовини з міжнародними донорами проекту з водозабезпечення мали успіх.

Сподіваємось, що роботи по прокладанню водогону розпочнуться вже найближчим часом.

Починаючи з 06.05.22 КП Чернігівводоканал розпочинає почасову подачу води в мережу селищ Киїнка, Трисвятська Слобода та Зарічне. Подача буде здійснюватись в робочі дні з 09.00 до 17.00 год під контролем керівництва Киїнської ТГ.

Джерело: Прес- служба Чернігівської міської ради.
16:55