Рятівники та лікарі нагадали про правила купання на Водохреща

Традиції купання на Водохреща українці підтримують вже 300 років. Давні вірування підтверджені неодноразово. Пірнання 19 січня у відкриту водойму - лікують від усіх хвороб. Проте життя вносить свої корективи. Одноразове занурення в ополонку не є благотворним, а от систематичне загартовування, обливання холодною водою - шоком ні в якому разі не стане.

Анна Петрик завідуюча АЗПСМ №6:
- Спазми судин можуть викликати порушення дихання та ускладнення аж до пневмонії.
- Також від купання треба утриматися людям, які страждають на остеопороз і тим, у кого часто загострюються симптоми остеохондрозу.
- Зараз - період коронавірусної інфекції, багато людей з ослабленим імунітетом. Слід бути обережними людям, що перенесли коронавірусну інфекцію, бо ж перебування в холодній воді може різко вдарити по всім системам.
- Перед тим, як зануритись у воду треба зробити фізичні вправи, аби розігрітися. Не можна пригати в воду з головою, бо може відбутися різке звуження судин, що призведе до втрати свідомості.
І звичайно медики радять ні до ні після купання не вживати алкоголь, тільки трав’яні чаї та компоти.

Віталіна Усенко провідний інспектор Прилуцького МРВ УДСНС України:
- Занурюватися можна лише в спеціально відведених місцях. Бажано, щоб товщина льоду була для поодинокого ступання на нього від 7 см., для груп людей - від 15 см.
- Якщо вирішили скупатися взимку 1 раз, то буде достатньо для перебування у воді 10 секунд. Не треба пірнати в тих місцях, де нема рятувальників і медиків. Слід взяти з собою теплі речі та чай, а також неслизьке взуття.

16:45
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...