Про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за 2021 рік

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 3 лютого схвалив представлений Звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за 2021 рік.

Про основні його показники доповіла начальниця фінансового управління міської ради Олена Лисенко.

Надалі Звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за 2021 рік виноситиметься на розгляд та затвердження міською радою.

Доходи

Загалом до дохідної частини бюджету за минулий рік надійшло 3,3 мільярди гривень, що на 23,2% (або на 619 млн грн) більше в порівнянні з 2020 роком. Збільшення відбулося як за рахунок власних надходжень (на 17,7% або 355 млн грн), так і за рахунок надходження додаткових коштів субвенції з державного бюджету (зокрема, на ремонт доріг надійшло більш ніж у попередньому році (на 95 млн грн), на інфраструктурні проєкти (66 млн грн), на придбання комунальної техніки (16,7 млн грн).

Що стосується власних доходів загального фонду, то надходження склали 2 мільярди 364 мільйони гривень, досягнуто в порівнянні з минулим роком збільшення на 355 мільйонів (або на 17,7%).

Якщо порівнювати з іншими містами, то ми за власними доходами на одного мешканця займаємо 14-ту позицію. В принципі, так само було і в попередньому році.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко прокоментував це порівняння:

- Ми маємо 8 тисяч 287 гривень доходів загального фонду на одного статистичного мешканця. А це найголовніший показник, бо фактично все що ми робимо – це ж адресовано містянам. Вся інфраструктура, якою користуються жителі міста. Ми маємо 8 200, місто Дніпро має 12 тисяч 465 гривень. І от нам треба вирішити задачу, щоби при менших доходах, за рахунок більш раціонального використання коштів, більш якісного виконання робіт досягнути терміну між ремонтами (зокрема, дорожнього покриття) якомога більшого в порівнянні з іншими містами. За рахунок цього ми можемо трошки свою конкурентоспроможність у питаннях розвитку підвищити. І я це прекрасно як міський голова розумію. Тобто ми намагаємося робити ставку на якість, на дотримання технологій і експлуатаційний термін. Просто от щоб ви орієнтувалися, що якщо по соціології ми поки що знаходимося в першій п’ятірці, то ви повинні розуміти, що це надзвичайно важко зробить, маючи менше коштів у півтора рази. От якщо по цій таблиці: це у нас закінчується Харків, на 5-му місці – 9 800. Тобто це все-таки суттєво, на 1 600 гривень більше, ніж у нас 8 200. Тому коли нам закидають, що в нас тут найбільша в Україні корупція – при тому, що ми маємо менше коштів і соціологія показує, що кращі результати ніж в інших містах – то щось у цій математиці не сходиться. Бо якби в нас така була сильна корупція, в нас не було б тих результатів.

Основним джерелом надходжень до бюджету і надалі залишається податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), він дав майже 60% усіх власних надходжень до бюджету. Порівняно з минулим роком надходження по ньому зросли на 203 мільйони (або 17,3%). Якщо порівнювати надходження по інших містах, то ми займаємо по надходженнях від ПДФО на одного мешканця міста 19-ту позицію серед обласних центрів. Збільшення в нас відбулося порівняно з 2020 роком на 748 гривень, до 4 тис. 820,12 грн.

- Хочу зазначити, що саме по цьому податку відбувається регулювання між державним і місцевим бюджетами, і в нас у результаті цього збільшення зростає реверс до державного бюджету. Якщо позаминулого року в нас було вилучення 21 мільйон, то на 2021 рік – вже понад 35 мільйонів, - додала Олена Лисенко.

Також збільшилися надходження по місцевих податках і зборах на 18% (приріст склав 103 млн грн.)

Надходження до спеціального фонду збільшилися за рахунок як власних надходжень, так і в частині субвенції.

Що стосується надходжень до бюджету розвитку, то надходження до нього минулого року зменшилися на 25%. Бюджет громади взагалі не отримав нічого від пайової участі в розвитку інфраструктури міста. Але у зв’язку з тим, що у нас було затверджено положення про цільовий фонд, отримані надходження до цільового фонду у розмірі 11,5 млн грн. Також надходження від продажу землі та продажу майна збільшилися у порівнянні з минулим роком у 1,7 та 2,5 рази відповідно.

 

Видатки

Видаткова частина бюджету склала 3 млрд 166 млн грн. З них 56% - це видатки соціально культурної сфери, майже 43% - видатки на галузь «Освіта». Збільшення витрат відбулося по всіх галузях, переважно за рахунок того, що відбувалося збільшення рівня заробітних плат, збільшення вартості комунальних платежів та зростання тарифів.

Видатки на галузь «Спорт» збільшилися на 41%. Це пов’язано з тим, що враховано проєктування Палацу спорту.

У галузі «Туризм» враховані видатки на реставраційні роботи пам’ятки архітектури - Поштової станції губернського казначейства, де передбачається створення музею Чернігова.

Як вже зазначалося вище, реверс до державного бюджету збільшилися на 64%.

Якщо порівнювати за економічною суттю, то оплата праці з нарахуваннями складають 41%, а капітальні вкладення за минулий рік – 22,8%. Якщо порівнювати з минулим роком, то також суттєве зростання саме заробітної плати і комунальних платежів.

Якщо розглядати видатки на одного мешканця по інших містах України, то Чернігів по видатковій частині займає 10-ту позицію, як і по доходам.

Якщо порівнювати по видаткам на бюджет розвитку, то наша позиція четверта. Ці видатки на одного мешканця у нас більші порівняно з іншими містами. Проте, у місті Дніпро на одного мешканця – 5,1 тис грн, у Чернігові – 2,3 тис. грн.

- Як можна конкурувати  при цій різниці на одного мешканця? От чому я завжди ставлю питання щодо справедливості розподілу коштів соцекономрозвитку і ДФРР. Тому що це хоча би  в якійсь частині є компенсатором до тої економічної ситуації, яка є в регіоні й обласному центрі. У додаток до того, що Дніпро більш розвинене місто, має більші доходи на душу населення у будь-якому вимірі, більші видатки бюджету розвитку і тому числі, І ще до цього, Дніпропетровська область отримує 1,3 млрд грн, а Чернігівська – 0 грн. Я казав, і кажу, що це несправедливо, - чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Прес-служба Чернігівської міської ради

16:17
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...