Правила вибору та встановлення генератора в приватному будинку

Фактично, єдиний спосіб забезпечити безперебійну роботу побутової техніки та електроніки дому полягає в придбанні та встановленні генератора. Це чи не єдиний тип техніки, який здатен допомогти уникнути проблем у разі аварійних та планових відключень електроенергії. Модельний ряд бензогенераторів, що представлені на українському ринку, дозволяє знайти саме той варіант, який повною мірою закриє всі потреби жителів дому.

Коштувала така техніка завжди досить дорого, а за останні місяці її вартість піднялася ще вище. Але краще все ж знайти на неї гроші, оскільки лише так всі життєво необхідні прилади в будинку зможуть працювати в звичайному режимі.

Як вибрати генератор для приватного будинку

Почнемо з того, що існують два основні типи техніки, що працюють на різних видах палива:

  • бензинові;
  • дизельні.

За багатьма параметрами виграють саме дизельні моделі. Вони більш витривалі, можуть працювати без перерв цілодобово та мають більший ресурс. Але вони й значно дорожчі, тому саме бензиновий генератор підійде більшості українців. Прилади цього типу можуть працювати безперервно до 8-10 годин, чого цілком достатньо, щоб залишатися з електрикою під час аварійних та планових відключень.

Щоб генератор міг забезпечити енергією все важливе обладнання та техніку, потрібно правильно розрахувати його потужність. Віднесіться до цього відповідально, адже завдяки правильним розрахункам ви зможете запобігти виникненню різних казусів в майбутньому. Для цього:

  • визначте, які електроприлади працюватимуть одночасно;
  • визначте потужність кожного та додайте їх між собою;
  • до отриманого результату додайте ще 20-25% для буфера.

В результаті нескладних арифметичних дій ви визначите номінальну потужність бензинового генератора, яку він може віддавати постійно. Але також обов’язково зверніть увагу і на максимальну потужність. Це та кількість струму, яку прилад здатний віддавати короткочасно. Вона трохи більша в порівнянні з номінальною.

Для визначення потрібної максимальної потужності потрібно враховувати коефіцієнти пускових струмів. Вони вищі за одиницю в приладах з двигунами (пилосос, холодильник зі звичайним компресором, пральна машина тощо). Наприклад, якщо споживана потужність пилососа становить 1000 Вт, то при коефіцієнті пускового струму 1.5 йому потрібно буде 1500 Вт для старту.

Встановлення та експлуатація: практичні поради

Від правильності установки та використання генератора залежатиме його ефективність та довговічність. Рекомендації наступні:

  1. Не можна ставити прилад просто неба. Потрібен хоча б якийсь навіс, а ще краще — спеціально обладнана побутова кімната.
  2. Попіклуйтеся про вентиляцію при встановленні приладу в приміщенні.
  3. Не ставте його впритул до стіни. Потрібен бути зазор, щоб генератор не перегрівався.
  4. Закріпіть його, щоб виключити можливість сильного вібрування та переміщення по підлозі.

В питанні монтажу генератора потрібно розібратися ретельно, щоб не допускати типових помилок. Якщо у вас немає на це часу, краще зверніться за допомогою до спеціаліста.

15:20
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...