Поради, які допоможуть у спеку

З настанням літа приходять і жаркі дні. Температура може піднятися до 35 градусів... Під час сильної спеки легко заробити зневоднення чи перегрітися аж до теплового удару. Щоб до цього не дійшло, слід попіклуватися про себе і вжити певних заходів.

Раніше ми писали, що спека несе додаткові ризики для здоров'я, тому отримали коментарі ніжинських медиків.

А ось кілька простих порад, які допоможуть вберегтися від спеки:

- пити достатньо води, навіть якщо не відчуваєте спраги. У спеку тіло втрачає вологу, тож її запас треба оперативно поповнювати, щоб усі системи працювали добре. Завжди носіть із собою пляшку води.

- ніколи не залишати дітей, літніх людей або домашніх тварин в зачинених автомобілях. Температура всередині припаркованого автомобіля може подвоїтися за кілька хвилин.

- охолоджуватися всіма способами: прикладайте до шкіри вологий рушник, опускайте руки або ноги в прохолодну воду, приймайте прохолодний душ, але не крижаний.

- плануйте свій день так, щоб якомога більше часу проводити в тіні чи прохолодній будівлі, а не на сонці. Зокрема, у найспекотнішу частину дня, близько полудня. Якщо довелося вийти, намастіться сонцезахисним кремом, надягніть капелюх та намагайтеся пересуватися у тіні.

- якщо лишаєтеся вдома, блокуйте сонячним променям доступ до приміщення, зашторюйте вікна - найкраще для цього підходять блекаут-штори зі спеціальної щільної тканини.

- носити вільний одяг із натуральних тканин, наприклад, бавовни чи льону.

- їсти частіше і невеликими порціями, обирати легку прохолодну їжу (салати).

- у найспекотнішу частину дня уникати інтенсивної активності, як от спорт, ремонт чи садівництво. Плануйте їх на вечір.