Очільник обласної Федерації стрільби Віталій Свириденко: Для спортсменів важливі умови тренувань

ЦІКАВО Сертифікат на іменну річну стипендію в сумі 36 тисяч гривень днями отримала стрільчиня Анастасія Марченко - вихованка Комунального закладу обласної ради «ДЮСШ з олімпійських видів спорту».Спортсменку відзначив очільник Чернігівської обласної Федерації стрільби Віталій Свириденко.

«Краще, що можна зробити для спортсменів - забезпечити достойні умови тренування. Над цим питанням я зараз працюю, - зазначає Віталій Свириденко. - Однак, важливо мотивувати й індивідуальними відзнаками. Настя - з тих спортсменок, яка наполегливо працює над собою і вражає результатами».

Анастасія Марченко вперше прийшла до тиру 6 років тому. Десятирічна дівчинка планувала займатися легкою атлетикою, однак мама запропонувала спробувати стрільбу. Після кількох спроб Настя зрозуміла, що їй це цікаво.

«Були моменти, коли хотілося все кинути. Зазвичай тоді, коли щось не вдавалося чи програвала на змаганнях. Та з часом навчилася розцінювати поразки як урок», - ділиться спортсменка.


Анастасія Марченко

Насьогодні найважливішим і найважчим досягненням дівчина вважає «бронзу» у вправі ПП-3 на відкритому зимовому чемпіонаті України із кульової стрільби, що був у лютому цього року. Тоді ж вона виконала і норматив майстра спорту України. Варто зазначити, що Настя змагалася з дорослими, хоч сама ще юніорка.

«Для мене ця перемога далася важко зокрема тому, бо паралельно готувалася до ЗНО. Відтак не могла сконцентруватися лише на підготовці до Чемпіонату», - зазначає спортсменка. - А ще таким результатом завдячую своїй тренерці Світлані Віталіївні Чередіновій, а також олімпійській чемпіонці Олені Костевич. Саме Олена допомогла мені виправити помилку в техніці. Вона відчула мене, як спортсменка спортсменку».

Анастасія Марченко не ставить собі за мету досягнути якогось титулу, скромно зауважуючи: «Хочу бути кращою, ніж учора». Зараз вона здобуває фах політолога в Національному університеті «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка та активно займається стрільбою.

Світлана Чередінова, яка виховала когорту чемпіонів, каже, що успіх у спорті складається лише з 1-2% таланту, решта - робота, воля, та піт.
«Настя з тих, хто не здається, як би там не було», - акцентує тренерка. - «Звісно, краще відточувати майстерність у хороших умовах та з сучасною зброєю. Наразі актуальним є облаштування зони для підтримки фізичної форми, адже під час пандемії із тренажерними залами проблема. Однак, першочерговим все ж є банальне тепло в тирі взимку. Вдячна Віталію Свириденку, що цьогоріч питанням опалення в тирі тренери не переймаються».


Віталій Свириденко, Анастасія Марченко та Олена Костевич


Під час тренувань