На сцені драмтеатру пройшла прем'єра Бакірова «МарЛені» про двох знаменитих німкень: Марлен Дітрих т

3 та 4 грудня на сцені Чернігівського обласного драмтеатру ім. Т.Г.Шевченка відбулася прем’єрна вистава «МарЛені» за мотивами п’єси сучасної німецької драматургині Теа Дорн. Вистава поставлена заслуженим артистом України та відомим режисером Андрієм Бакіровим.

Журналісти нашого порталу були люб’язно запрошені на цю прем’єрну виставу та змогли зустрітися з високим театральним мистецтвом після більш ніж місячної перерви в роботі театру, пов’язаної із суворими карантинними обмеженнями у жовтні-листопаді цього року.

У виставі задіяні: заслужена артистка України Оксана Гребенюк (Марлен Дитріх), артистка Світлана Бойко (Лені Ріфеншталь), артист Станіслав Аракільян (конферансьє).

Кабаре-бенефіс для двох актрис «МарЛені» в одній дії створений за п’єсою сучасної німецької драматургині Теа Дорн. В її основу покладена фантазійна історія про останні години життя легендарної кінозірки німецького і голлівудського кінематографу Марлен Дітрих та її зустріч з Лені Ріфеншталь - відому та улюблену режисерку Гітлера, що зняла свого часу фільм про з’їзд нацистської партії та Олімпійські ігри 1936 року. Насправді цієї зустрічі двох видатних жінок ніколи не було - це свого роду гра у припущення.

Вистава починається з виступу конферансьє, який зі сцени радісно спілкується з глядачами, чим створює особливий інтерес до подальшого дійства, яке відбувається наприкінці ХХ століття в одному з паризьких готелів.

Стара Лені Ріфеншталь перелізає через балкон та втягує обладнання для зйомок фільму до помешкання своєї 90-річної ровесниці Марлен Дітрих. Марлен, що була затятим борцем з німецьким фашизмом та одружена з євреєм, стала алкоголічкою та доживає свій останній день. Основними складовими інтер'єру є велике ліжко, стіна, обвішана фотографіями великих коханців Марлен та купа порожніх пляшок. Лені намагається умовити Марлен знятися в її новому фільмі про амазонок. Але Марлен ніяк не хоче злазити зі свого затишного ліжка і всіляко чинить опір вмовлянням Лені.

Стара Марлен знущається з Лені, глузує з її задумів та дорікає геніальній режисерці за зв'язки з фашистами. Її мова сповнена іронії та прямих глузувань. Лені намагається почати зйомки, але Марлен робиться плаксивою і скаржиться на переламані ноги, пошкоджений хребет тощо. Але Лені хоче змусити потворну і стару Марлен зіграти царицю амазонок. Тому вона стягує її з ліжка, показує їй спортивні вправи та починає репетицію.

При цьому кожна з героїнь замкнута у власному світі, у собі зі своїми проблемами. Коли вони кажуть, то не слухають і не чують одна одну. Ці дві різні жінки-легенди і поводяться по-різному. Марлен вважає за краще доживати свої дні, не встаючи з ліжка, а Лені діє і намагається заявити про себе. Марлен згадує про війну та каже, що на фронті було чудово: «Мені завжди було весело з хлопцями. А парочка вошей, які в мене тоді завелися, так без них не буває справжнього солдата!» Лені, як відомо, була особисто знайома із Гітлером, який високо цінував її талант режисера. А після розгрому фашизму її часто звинувачували у співпраці з нацистами. Кожна з героїнь має свою правду, свої переконання. Так, сперечаючись, Марлен раптово помирає.

Але режисер повертає нас у 30-40 роки минулого століття та дає можливість глядачам подивитися яскраве кабаре-шоу у блискучому виконанні артистів. Марлен переодягається і постає в образі, в якому її всі пам'ятають: білявкою в циліндрі та фраку, потім у шикарному довгому білому манто, що свідчить про фінал її творчої та особистої долі. Ставши забутими, нікому не потрібними та самотніми, великі жінки зливаються у єдиний символ.

У цій історії дивним чином переплелися легенди і давні протиріччя - виявляється, світ за останні 80 років не надто змінився. Багато конфліктів, спорів і людських вчинків відбуваються майже за тим же сценарієм, що і за часів молодості цих знаменитих німкень. Мудрим одкровенням наприкінці вистави стали слова Лені Ріфеншталь: «Розум, серце і секс роблять дива, які я б хотіла поєднати». Звучить фінальна пісня артистів.

Після завершення спектаклю, глядачі, стоячи, бурхливими оплесками дякували артистам і запрошеним на сцену режисеру-постановнику вистави Андрію Бакірову, хореографу Тетяні Чичук та хормейстеру Олені Сєроштановій за яскраве сценічне дійство та подарований чудовий театральний вечір.

Автор: Наталія Вербицька

11:29