На Чернігівщині триває приписка до призовних дільниць: для чого це потрібно

08012019_tercenter.jpg

До кінця березня юнаки, яким цьогоріч виповнюється 17, мають стати на військовий облік для проходження в подальшому строкової служби.

Це обов‘язковий щорічний захід для міських та районних територіальних центрів по всіх областях, визначений законом України «Про військовий обов‘язок і військову службу». У 2022 році приписатися до своєї призовної дільниці на Чернігівщині мають майже 4 тисячі хлопців 2005 року народження. Про це інформував на брифінгу військовий комісар Олег Гончарук. - повідомляє телеканал «Дитинець».

- Юнаки прибувають до територіальних центрів згідно повісток, в яких зазначено дату та час прибуття. Приписка юнаків проводиться за місцем їхнього постійного проживання. Юнаки, які навчаються не за місцем своєї реєстрації, а наприклад в інших містах - в Ніжині, в Чернігові, можуть проходити приписку безпосередньо за місцем навчання у відповідних районних територіальних центрах або міському територіальному центрі.

У кожному територіальному центрі або відділах, що їм підпорядковані, на період січня-березня створюються відповідні комісії. Основні завдання яких - визначити ступінь придатності юнаків до подальшої служби, їхні морально-ділові якості, сімейний стан і стан здоров‘я, кількість тих, хто може бути призваний, а також побажання щодо майбутньої строкової служби.

На Чернігівщині триває приписка до призовних дільниць: для чого це потрібно, фото-1

Після чого їм видається документ про приписку до призовної дільниці.

- Це перший військово-обліковий документ кожного юнака, в якому зазначено його ПІБ, дата народження і відмітка про взяття на військовий облік. Додатково в кожному посвідченні про приписку зазначені обов‘язки призовника. Без цього посвідчення про приписку юнаки не зможуть влаштуватися на роботу, тому що це є одним із основних документів для працевлаштування і вступу в інші навчальні заклади нашої держави.

Також у військкоматі наголосили, що призову підлягають лише молоді люди від 18 до 27 років. А тому до досягнення повноліття ці хлопці продовжуватимуть своє навчання чи роботу.

18:32