Музей В.В. Тарновського відзначив 125-річчя

26 листопада у приміщенні Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського відбулося урочисте спецпогашення немаркованого конверту та марок, розроблених філією Чернігівської дирекції АТ «Укрпошта», з нагоди 125-ї річниці від часу заснування музею. 

З нагоди свята до музею завітали губернатор Чернігівської області В'ячеслав Чаус, голова Чернігівської ОДА Олена Дмитренко та начальник Управління культури та туризму Чернігівської міської ради Олександр Шевчук, який відзначив, що музей  імені В.В. Тарновського є важливим сегментом подорожі всіх туристів і гостей міста.

- Музей - це унікальній інструмент, який поєднує у собі минуле і майбутнє, яке розкривається у цих історичних стінах. Ми бачимо музейну справу, як один з ключових інструментів реалізації туристичного потенціалу нашого міста. І у подальшому маємо на меті збільшувати кількість таких туристичних "магнітів". Адже наше місто і область заслуговують на те, щоб стати відомими не тільки на всю Україну, а й на всю Європу - зазначив Олександр Шевчук.  

Окрім святкових привітань на честь 125-ї річниці від часу заснування музею працівники закладу отримали почесні грамоти і відзнаки.

Після чого у приміщенні музею відбулась відбулося урочисте спецпогашення немаркованого конверту та марок, розроблених філією Чернігівської дирекції АТ «Укрпошта».

Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського – один із найстаріших, найбагатших, добре знаних музеїв України. Зібрання нараховує майже 230 тисяч пам’яток матеріальної і духовної культури. У 1896 р.до Чернігівської губернської земської управи надійшла заява Василя Тарновського-молодшого - відомого громадського діяча, благодійника і збирача українських старожитностей, власника палацу в Качанівці (1838–1899): «Составленный мною в течение всей моей жизни музей местных древностей я желал бы, для верного сохранения их, передать в собственность и заведование Черниговскому губернскому земству с тем, чтобы он…был открыт для обозрения его публикой». На основі його колекції у 1902 р. у перебудованому приміщенні (воно зараз біля стадіону Гагаріна) був відкритий Музей українських старожитностей.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

13:39