«Ялівщина» потребує розчистки від аварійних дерев вартістю 3 млн. гривень

Регіональний ландшафтний парк “Ялівщина” у Чернігові треба розчистити від майже трьох тисяч дерев - тих, які вже повалені вітром, та ті, які є аварійними. Про це повідомила Суспільному директорка парку Юлія Батура. За її словами, в січні 2022 року через сильні буревії на території регіонального ландшафтного парку “Ялівщина” повалилися більше тисячі аварійних дерев.

Обстеження парку у січні-лютому цього року зробила профільна комісія, розповіла Віталіна Синіговець - начальниця обласного управління заповідної справи та екологічного моніторингу. За результатами обстеження, близько двох тисяч дерев перебувають в аварійному стані і близько тисячі вже повалені негодою.
За словами завідувача кафедри екології та охорони природи Національного університету “Чернігівський колегіум” Юрія Карпенка, аварійні дерева, які загрожують життю відпочивальників, треба видалити насамперед. Але не всі повалені та сухі дерева слід прибирати.
Також, за словами Карпенка, виконувати роботи з прибирання дерев мають виключно професійні служби - це доволі копітка робота. Як сказала Юлія Батура, зараз чекають ордер від міського управління ЖКГ на вирубку дерев, потім будуть шукати, хто видалятиме.
За її словами, за розцінками “Зеленбуду” за одне дерево треба сплатити 1700 гривень. Загалом це обійдеться в понад три мільйони гривень, коштів на це “Ялівщина” не має.

За словами Юлії Батури, здорові дерева ніхто чіпати не буде. Про початок вирубки повідомлять людей, і громадськість зможе проконтролювати процес.

18:41