Як рівень вологості в приміщенні впливає на ваше тіло і здоров'я?

Можливо, ви читали недавнє дослідження, в якому говориться, що підвищення рівня вологості в приміщенні може сприяти деактивації частинок коронавируса. У зимові місяці, коли наші приміщення закриті і опалюються, рівень вологості може впасти до надзвичайно низького рівня (до 20 відсотків).

На жаль, є дані які свідчать про те, що вірус COVID-19 процвітає і зберігає життєздатність протягом більш тривалих періодів часу в умовах низької вологості. Однак занадто висока вологість в приміщенні також може викликати проблеми зі здоров'ям. Наприклад, відомо, що віруси легше поширюються при вологості вище 60 відсотків. Отже, що вважається високою вологістю в квартирі і який її безпечний рівень в приміщенні?

Ми поділимося деякими фактами про побічні ефекти занадто високої вологості, крім особистого дискомфорту, а також про найпоширеніші причини високої вологості в приміщенні.

Почнемо з оптимального рівня вологості і того, наскільки його перевищення шкідливо для вашого здоров'я і благополуччя.

Наскільки велика вологість?

Експерти в цілому згодні з тим, що ідеальний рівень вологості в приміщенні для комфорту і запобігання шкоди для здоров'я становить від 35 до 60 відсотків. Коли ви проводите час вдома або на робочому місці з рівнем вологості вище 60 відсотків, все більш ймовірно, що у вас виникнуть певні проблеми зі здоров'ям.

Давайте подивимося на прямий вплив занадто високої вологості на організм. Однак ще більш імовірно, що ви випробуєте непрямі ефекти; тому ми також пояснимо, як вологість впливає на навколишнє середовище і як ці ефекти можуть бути шкідливими для вашого здоров'я.

Вологість і здоров'я: прямий вплив може бути смертельним

В приміщенні або на вулиці, занадто висока вологість в поєднанні з високими температурами може викликати перегрів нашого тіла. Коли це станеться, наслідки можуть бути небезпечними.

Ви коли-небудь замислювалися, чому гаряче, липке і вологе повітря викликає відчуття більшого дискомфорту, ніж гаряче і сухе повітря? Це тому, що вологість заважає вашому тілу регулювати температуру і охолоджуватися. Занадто висока вологість може викликати підвищення температури тіла.

Ось коротко, як це працює. Коли температура стає занадто високою, у вашого тіла з'являються захисні механізми, які підтримують постійну внутрішню температуру. До них відносяться:

  • пітливість

  • прискорене дихання

  • змінене кровообіг

Потовиділення - важливий фактор, з якому в значній мірі перешкоджає занадто висока вологість повітря. Цей процес охолоджує тіло, коли волога випаровується з шкіри. Однак, коли повітря вже насичене водяною парою (наприклад, коли рівень вологості підвищується до 70 відсотків і вище), піт не може випаровуватися. Так що замість того, щоб охолонути, ви просто відчуваєте себе липкими.

При втраті рідини, солі і електролітів організм перегрівається. Зрештою, якщо ваше тіло не може підтримувати температуру, у вас може розвинутися теплове виснаження або тепловий удар, що може бути фатальним.