Як навчитися читати англійською: поради мовознавців

Усі розмови про вивчення англійської мови зазвичай зводяться до курсів, мобільних додатків, різних стратегій. Також це численні поради про те, як організувати процес, щоб навчання стало комфортним і приносило задоволення. Часто в подібних матеріалах робиться наголос на важливості розвитку розмовної навички. Однак читати насправді дуже важливо.

Не має значення, яку мову потрібно вивчити - іноземну чи рідну - читання в будь-якому разі є необхідною навичкою. Насамперед тому, що можна прочитати безліч цікавих історій різних жанрів в оригіналі.

Як навчитися читати англійською - Одеське Життя

Дитині, та й деяким дорослим може здатися, що читання англійською - це просто непотрібне навантаження. Але насправді за допомогою читання можна легко поповнити словниковий запас, дізнатися про численні ідіоми та навіть просто швидше звикнути до звучання тих чи інших граматичних конструкцій. Спеціалісти English Prime School готові поділитися корисною інформацією. 

Як навчитися читати англійською швидко?

Існують три ключові елементи, на які варто робити наголос під час тренування навички читання англійською мовою. Це розмір словникового запасу, граматика і саме розуміння тексту. На цій основі можна сформувати обов'язкові умови для прискореного освоєння навички читання англійською:

Збільшення словникового запасу

У мовленнєвій навичці використовується виключно активний словниковий запас. Використовуючи хоча б 500 часто вживаних слів, можна спілкуватися у звичайних повсякденних ситуаціях. Однак пасивний словниковий запас більший за активний і розуміння тексту відбувається тільки завдяки йому. Щоб поповнити його, не обов'язково зубрити, достатньо звертати на них увагу щодня. Читати книжки, дивитися передачі чи фільми із субтитрами.

Покращення розуміння граматики

Щоб правильно читати англійською, мало знати алфавіт. У сучасній усній та письмовій мові в реченнях часто не використовуються складні граматичні структури. Ба більше - там досить багато скорочень. З іншого боку, граматика регулярно використовується в статтях і книгах. Ось чому, необхідно покращувати навички граматики.

Не перекладати текст, а розуміти контекст

У цьому принадність читання. Навіть якщо вдається перекласти рідною мовою не всі слова і вирази (особливо, тому що деякі з них існують тільки в англійській), рано чи пізно прийде розуміння того, що відбувається в сюжеті. Завдяки тим словам і фразам, розуміння яких є. При цьому не обов'язково намагатися перекладати текст дослівно.

Існує безліч варіантів, як виконати всі перераховані умови, і далі представлено один із них.

План дій для розвитку навички читання

Як і в будь-якій іншій важливій справі, тут важлива послідовна і регулярна робота, практика. Тоді результат обов'язково порадує. Цей план можна застосувати для щоденного виконання:

  1. Робота з наставником. Це може бути вчитель на курсах, репетитор або просто друг, який добре знає англійську, хоча б на середньому рівні.
  2. Регулярне читання цікавих сюжетів. Потрібно намагатися читати щодня і не менше ніж годину. Якщо є враження, що доводиться себе примушувати і продовжувати бажання немає, потрібно знайти іншу книжку, яка буде цікавішою.
  3. Складання особистого словника. Можна використовувати для цього блокнот, нотатки в телефоні або додаток. Що завгодно підійде для запису нових незнайомих слів та їхніх значень.
  4. Тренажер слів. Щоденне повторення дає змогу легше запам'ятовувати всі нові слова, для цього вистачить лише кількох хвилин.

Корисні поради для розвитку навички читання

Ці нескладні правила від фахівців допоможуть швидше розібратися як навчитися читати англійською:

  • Обирати для читання тільки ті сюжети, які цікаві. Почати варто з найпростішого - з дитячих казок.
  • Читати вголос. Це допомагає концентруватися на словах і вимові, водночас і згадувати їхнє значення.
  • Читати електронні книжки. Можливо, поціновувачам друкованих примірників ця порада здасться дивною, але вона справді буде корисною. Річ у тім, що електронні книжки дуже спрощують читання англомовної літератури. Якщо на телефоні або планшеті встановлено словник, зустрівши в процесі незнайоме слово, досить буде просто натиснути на нього, щоб дізнатися його значення. Крім того, в мережі сьогодні величезна кількість сайтів, де можна завантажити безкоштовно цілі бібліотеки.
  • Слухати аудіокниги. Після прочитання не зайвим буде прослухати ту саму історію. Це допоможе зафіксувати в пам'яті як правильно читаються слова англійською та суттєво поповнити словниковий запас. Аудіоверсії неважко знайти навіть для класичних англійських творів.

Розвиваємо навички читання англійською у початківців

Найважливіше - читати книги, які приносять задоволення. Не потрібно змушувати себе сидіти над нудними сюжетами, це тільки швидше відіб'є бажання продовжувати. Щоб звузити коло пошуку, можна пошукати свої улюблені книги в оригіналі (якщо автор писав їх англійською) або попросити друзів порадити що-небудь в улюбленому жанрі. Якщо слідувати всьому вищеописаному, можна і не помітити як у навичці читання настане великий прогрес.

15:05