Фільм «Неповнолітні», який зняли корюківські школярі зібрав 17 900 гривень від продажу квитків

У суботу, 11 грудня, відбулася прем’єра молодіжного фільму «Неповнолітні», який відзняли в Корюківці. Показ відвідали близько 400 глядачів. На суботу, 18 грудня, показ «Неповнолітніх» запланували у Городні.

Перед кінопоказом продюсерка фільму, заступниця директора КМЦ «КУБ» Анна Станіславська розповіла, що ідея зняти невеличку кінострічку належала їй. На той час вона вважала, що для реалізації вистачить звичайного мобільного телефону, на який і знімуть півгодинний фільм. Однак, коли Аня поділилася своїм задумом з Антоном Обаразом, зрозуміла, що її ідея була зовсім не амбітною у порівнянні з його планами. Виявилося, що для фільмування потрібна камера, мікрофони, освітлення та багато іншого. Організатори вдячні місцевим благодійникам, які закумулювали на це близько 35 тисяч гривень.

Організатори спочатку зібрали команду знімального процесу, відібрали акторів, підшукали підхожі локації, де можна було знімати, отримали дозволи та провели значну підготовчу роботу. Потім були два місяці знімання, монтаж, запис саундтреку. Загалом у зйомках фільму взяли участь майже 60 акторів.

Про що фільм

Задум кінострічки у тому, щоб показати життя підлітків без прикрас. Є два головні герої - Антон та Ніка, учні четвертої та першої міських шкіл. Учні обох закладів не дружать між собою. Удома у кожної дитини свої проблеми, які є віддзеркаленням не лише їхніх стосунків з ровесниками, а й негараздів їхніх батьків. На фоні цього поглиблюється нерозуміння між батьками й дітьми, останні інколи намагаються знайти істину в алкоголі тощо. Перше почуття між Антоном і Нікою не схвалюють батьки й не сприймають їхні забіякуваті ровесники.

Фільм ніби не має логічного завершення. Фінальна сцена неначе обривається на пів кадрі, що означає: неповнолітні мають проблеми, з якими часто залишаються сам на сам.Головні герої

Роль головного героя Антона зіграв 15-річний Ростислав Хоменко, учень Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Роль Ніки виконала 16-річна учениця Корюківської четвертої школи Вероніка Запека.

Після показу

Режисер фільму, 16-річний Антон Обараз, розповів, що сам підходив у фоє до глядачів і цікавився враженнями від перегляду, особливо критичними. Каже, молоді це потрібно для того, щоб розуміти свої недопрацювання, уникати їх у майбутньому для подальшого росту.

Антон розповів, що декому з глядачів було замало тексту та реплік героїв. Деяким дорослим не сподобалося, що в одній зі сцен головні герої вживають алкогольні напої. Антон це пояснює просто: щоб зрозуміти, що коїться у душі підлітків, дорослим треба постійно бути в їхньому житті, цікавитися своїми дітьми. Тоді поганим звичкам і сумнівним розвагам не буде місця. А мінімальна кількість реплік - спеціальний прийом, який змушує глядача замислюватися, робити висновки та відчувати героїв.

Кінофільм показали у Будинку культури двома сеансами. Усі зібрані від продажу квитків кошти, а це 17900 гривень, організатори розподілили між юним акторами та членами знімальної групи як подяку за участь у створенні стрічки.

Наразі юні корюківські кінороби беруть творчу паузу. А їхній фільм «Неповнолітні» починає «гастролювати». Найближчої суботи, 18 грудня, об 11.00 стрічку покажуть у Будинку культури в Городні.

12:12
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...