Ексголова ВЛК на Чернігівщині «заробив» понад 1 млн доларів на «ухилянтах»

Після призначення на посаду очільника Міноборони України, Рустем Умєров пообіцяв провести масштабні антикорупційні «чистки» в ТЦК/СП та аналогічно реформувати проходження військово-лікарських комісій (ВЛК), і наразі стало відомо про нові результати зазначених нововведень.

Про те, що на території Чернігівської області, силовиками виявлено та ліквідовано глобальну схему, яка дозволяла військовозобов’язаним ухилятися від мобілізації та нелегально виїжджати за кордон, а також унаслідок розслідування затримали колишнього очільника місцевої ВЛК, пише «НБН», посилаючись на Telegram-канал Служби безпеки України.

Як стало відомо, за певну суму грошей, ексфункціонер, за активної участі кількох чинних посадовців ВЛК та медзакладів, обіцяв чоловікам призовного віку швидке зняття з військового обліку завдяки наданню фіктивних довідок щодо їхньої непридатності до служби через стан здоров’я, що давало змогу «ухильникам», на основі «підроблених» документів, виїжджати за межі своєї країни.

Зрештою, співробітникам СБУ вдалося задокументувати вчинення описаних злочинів експосадовцем і затримати фігуранта у власному будинку, одразу після отримання ним нового хабаря.

Утім, найцікавіше — після проведення обшуків, у затриманого вилучили щонайменше 1 млн доларів США, а також понад 22 000 євро, включно з документацією на низку квартир і земельних наділів, на які СБУ вже наклала арешт.

12:30