Для чернігівців, які втратили житло, незабаром встановлять модульні будиночки

Розбирати завали зруйнованого рашистами будинку Олександру Федоровичу допомагають рідні. Дідусь власними руками звів його майже 50 років тому, переїхавши до Чернігова з Росії. Два місяці тому росіяни звільнили його від житла.

Один з дружиною нікого більше не було, ні грошей, вікна і двері, верх і низ, і стеля, ну все своїми руками, - розповідає Олександр Федорович, мешканець мікрорайону Бобровиця.

Люди, які залишилися без даху над головою хочуть, щоб якомога швидше підключили хоча б світло, аби можна було власними силами почати ремонт. А також сподіваються на допомогу з фіксації руйнувань і відновлення житла. Але у них виникає багато питань і складнощів, насамперед з процедурою та зверненнями до відповідних структур.

Немає ні транспорту, дістатися тільки авто туди можна, ми намагаємося сусідам допомагати, але ж всіх не охопиш, може якась би була комісія на місці в якомусь магазині процентів 50 не знають, як діяти саме в таких випадках, - каже Альона мешканка мікрорайону Бобровиця.

Жителі Бобровиці звернулися до обласної військової адміністрації за допомогою і роз'ясненнями. Зібрали кількасот підписів.

Час від часу виникали дискусії куди звертатися. Виникали питання щодо відсутності комунікацій електро-, водо- та газопостачання, - рзповів телефоном Олександр Тимошенко, мешканець мікрорайону Бобровиця, волонтер.

Там у свою чергу пояснили процедуру, за якою треба діяти людям, які втратили житло. Першим кроком має стати заява до поліції про злочин.

Отримавши інформацію про відкриття кримінального провадження також з правоохоронних органів треба отримати довідку руйнування майна внаслідок вибуху снаряду, ракети. З цими довідками треба звернутися до комісії, яка займається фіксацією руйнувань. Компетенція по їх створенню належить органам місцевого самоврядування, - повідомив Ярослав Слєсаренко, начальник управління капітального будівництва Чернігівської ОВА.

Наразі ж на Чернігівщині реєструють кількість зруйнованих і пошкоджених рашистами будинків і споруд. І ці цифри вже вражають своїми масштабами.

У нас наразі в області більше 3 тисяч пошкоджених об'єктів. десь 80% об'єкти житлового фонду, - коментує Олена Хоменко, в.о. начальника Державної інспекції архітектури та містобудування в області

Для чернігівців та жителів громад області, які втратили житло незабаром планують встановити тимчасові модульні будиночки. Для цього вже обрані і підготовлені місця.

Наразі ЧОВА розглядає можливість встановлення тимчасових модульних будинків на території лижної бази. Це буде тимчасове житло з усіма зручностями для проживання людей, які повністю втратили своє житло, - повідомив Дмитро Синенко, заступник начальника Чернігівської ОВА

А поки люди на Бобровиці намагаються самотужки поступово відновлювати житло. Просять допомогти з інструментами та будівельними матеріалами.

19:30
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...