Депутати Чернігівської міської ради прийняли ряд важливих звернень до керівництва держави

Більшістю голосів на пленарному засіданні 13 сесії Чернігівської міської ради 25 листопада депутати прийняли ряд звернень до центральних органів влади з кількох суспільно важливих питань.

Так, вони підтримали звернення до Президента України та Верховної Ради України щодо відтермінування введення в дію реєстраторів розрахункових операцій (РРО) для платників єдиного податку на 1 рік.

У тексті зверненні йдеться про те, що у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції та запровадженням на території України карантину в умовах економічної кризи надважливим є впровадження дієвих заходів для зменшення їх негативного впливу на стан економіки в цілому та малий і середній бізнес зокрема. Методи влади щодо посилення фінансової дисципліни у бізнес-середовищі можуть знівелювати спрощену систему оподаткування, призведуть до зростання витрат малого бізнесу.

«Саме тому ми, депутати Чернігівської міської ради, як представники інтересів платників податків до бюджету Чернігівської міської територіальної громади, враховуючи звернення громадських організацій підприємців міста, просимо відтермінувати застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій для платників єдиного податку другої – четвертої груп», - сказано у зверненні.

 - Ми дуже хочемо, щоб підприємці домовилися з Урядом і фінансовим профільним комітетом й знайшли спільну мову у вирішенні цього питання. Сподіваємося, наше звернення буде враховане і Уряд разом з Верховною Радою візьме приклад з Чернігівської міської ради і буде також підтримувати підприємців, - зауважив секретар міської ради Олександр Ломако під час обговорення цього питання.

Текст цього звернення:

Також депутати підтримали звернення Чернігівської міської ради до Верховної Ради України щодо недопущення прийняття законопроєкту № 5655 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності», який перебуває на розгляді Верховної Ради України. Прийняття вказаного законопроєкту в другому читанні викликає занепокоєння як серед професійної архітектурної спільноти України, так і серед органів місцевого самоврядування. Він не відповідає інтересам територіальних громад та звужує повноваження органів місцевого самоврядування при вирішенні питань місцевого значення у сфері містобудівної діяльності. Крім того, прийняття законопроекту категорично не підтримують представники Національної спілки архітекторів України, про що у своєму зверненні до Чернігівської міської ради від 15.11.2021 № 03/11-21 повідомила Чернігівська обласна організація та Чернігівський регіональний осередок  Архітектурної Палати Національної спілки архітекторів України.

«На підставі викладеного вище, ми депутати Чернігівської міської ради з метою недопущення згортання реформи децентралізації та ліквідації архітектурного самоврядування європейського типу, звертаємося до Верховної Ради України з вимогою не допустити прийняття законопроекту № 5655 в другому читанні», - йдеться у зверненні.

Повний його текст:

Окрім цього, депутати проголосували за звернення до Кабінету Міністрів України щодо перегляду положень Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Як ми вже інформували раніше, 22 мільйони гривень надходжень до свого бюджету на рік втратить громада Чернігова внаслідок змін до цього документу, які внесені постановою Кабінету Міністрів України №1147 від 3 листопада. Це відбудеться через зменшення удвічі – з 1,0 до 0,5 - коефіцієнту для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту.

 - Прошу підтримати це рішення, воно є дуже важливим для нашої бюджету та міста, - закликав Олександр Ломако депутатів перед початком голосування.

«Враховуючи допущені порушення при прийнятті Методики, а також неприпустимість фінансування прорахунків керівництва державного підприємства, викликаного неефективним управлінням, за рахунок коштів місцевих бюджетів, Чернігівська міська рада звертається з проханням  переглянути положення Методики, які передбачають зменшення надходжень бюджетів територіальних громад», - зазначається у зверненні.

Повний текст:

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

 

 

13:46