Чи затопить Десна Чернігів?

На Чернігівщині довгий час спостерігалося підняття води. Рівні сягнули аномальних для зими позначок. Десна затопила багато будинків у нашій області. Загроза підтоплень була навіть на Київщині. У самому Чернігові також активно підіймалася вода. Якщо 1 лютого рівень води був 439 см, то вже в кінці місяця він зріс на більше ніж 120 см та сягнув позначки 564 см. Яка наразі ситуація з водою у Чернігові та що очікувати в подальшому від природи дізнавалися наші журналісти.

У місті Чернігів останній місяць спостерігалося підняття води. Протягом лютого рівень виростав на 1-11 см за добу. Станом на 28 лютого у місті вперше за довгий час відбулося зниження рівня води у річці Десна на 3 см. Начальниця відділу гідрології Чернігівського обласного центру гідрометеорології Польовик Тетяна так коментує ситуацію, що склалася на водоймах:

«Сьогодні рівень води у Чернігові 561 см. В області на Десні також спостерігається спад рівнів. По Новгород-Сіверську він почався 3 лютого, у Розльотах – 8 лютого, у Макошиному – 11 лютого, а з сьогоднішнього дня і в Чернігові. Продовжує підійматися вода тільки в Морівську, він нижче за течією. На даний час ми спостерігаємо спад тало-дощового паводку, який проходив протягом грудня, січня і частково лютого. В подальшому, якщо в басейнах річок будуть процеси снігонакопичення, або ж випаде значна кількість опадів, тоді ми будемо спостерігати вже розвиток весняної повені. Можна сказати, що зимовий паводок закінчується. Він був відносно високим через снігонакопичення протягом зими, яке було в Брянській області в Десні. Запаси снігу накопичувалися, а потім стікали під час відлиги. Це відбувалося кілька разів. Період холодів змінювався періодами потепління, і увесь сніг з водозборів стікав у річкову систему. Це й була причина такого високого тало-дощового паводку».

Якщо в березні відбудеться відновлення холодів і накопичення снігу на Чернігівщині і території Брянської області, де також формується стік Десни, то варто очікувати на виражену хвилю водопілля. Цей процес уже спостерігався минулого року, коли настала друга хвиля повені. Водопілля може відбутися частково за рахунок снігу, а частково за рахунок значних дощів. Наразі на території Брянської області недостатня кількість снігу, тому якщо не буде великих опадів – не буде і великої повені.
12:10
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...