Чи готовий Чернігів протистояти ворогові? Генерал-майор Сергій Кривонос надав оцінку

Чернігів готується до війни із російською армією. До міста було запрошено колишнього першого заступника Командувача Сил спеціальних операцій ЗС України та екс-заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України (2019-2020), 51-річного генерал-майора Сергія Кривоноса. Наприкінці 2020 року його звільнили з посади заступника секретаря РНБО, а у червні 2021 року звільнили взагалі зі служби у Збройних силах України. В особистому спілкуванні з журналістом Сергій Григорович повідомив, що зараз ніде не служить, він пенсіонер і працює над створенням тероборони України.

- Мене запросили для того, щоб я підказав програму підготовки вашої тероборони та особливості захисту Чернігівщини, - повідомив він присутнім у актовій залі міського Палацу культури сьогодні 8 лютого.
Специфіка Чернігівщини у тому, що до кордону практично немає населених пунктів, тож час реакції нашого міста на напад - кілька хвилин. Великі міста, порівняно з селами, більш вразливі при нападі ворога. Їхні слабкі місця в таких випадках - збій у постачанні електрики, тепла, води, зв'язку. Але бойові сили на фронті залежать від надійного тилу, звідки надходять ресурси. Інакше - колапс у державі, який так потрібний росіянам.
У разі, якщо вони рушать у чернігівському напрямку, ключовим буде захоплення трьох чернігівських мостів, для ворога вони - важлива артерія для наступу на Київ. Тому для тероборони головне завдання - мати чітку систему оповіщення, свої очі та вуха на кожному перехресті, наголосив генерал.

- Але як швидко розгорнути навчання тероборони? - Запитали із зали. -Де навчати городян елементарних навичок, необхідних для тероборони, навчити їх стріляти, кидати гранати?
- За 30 кілометрів від Чернігова знаходиться полігон Гончарівське, на якому можна організувати навчання, - пропонує рішення Кривонос. - Щодо боєприпасів - вони є частково на складах, при взаємодії з владою всі ці питання вирішуються швидко.

У виступі генерала звучала впевненість у тому, що якщо місто буде надійно укріплене і здатне буде оборонятися, то ворог до нього не зайде.
Але в питаннях із зали, а послухати генерала прийшло близько двохсот чоловіків, лунали певні сумніви у готовності відбити напад ворога. Прозвучало пряме запитання:
- Чи є взагалі в Україні протиповітряна оборона?
- Здатність українських сил ППО на 100 відсотків відбити авіаційний наліт - складне питання, - відповів він. - За останні 20 років російська армія взяла на озброєння 35 комплексів радіоелектронної боротьби і здатна придушувати системи управління як військові, так і цивільні. Значні пакети операторів мобільного зв'язку Vodafone та Київстару знаходяться в руках росіян, вони можуть не відключати їх, а тільки прослуховувати. У такому разі я рекомендую користуватися радіозв'язком.

- Але як у такому разі відбити захоплення чернігівських мостів? - було питання.

Думка генерала з цього приводу:
- Якщо їхні гелікоптери летітимуть низько над Десною, то ППО їх не виявить. Але їх виявлять, коли вони підніматимуться з аеродромів.

- А якщо танки підуть з Білорусії? Чи буде тероборона забезпечена протитанковими комплексами, бо стрілецька зброя проти них - сумнівний аргумент?

- Щодо танків - вони не такі страшні, особливо в міських умовах, де їх легко вивести з ладу. Насамперед вони бояться загороджень МЗП, коли сталевий дріт потрапляє до їхніх гусениць.

Щодо матеріально-технічної допомоги НАТО, вона розширила наші можливості, але цією технікою ще треба навчитися користуватися.

- Часу у нас не так багато - два-три тижні, але ще можна підготуватися. Знайдіть місце, в якому ви можете вберегти себе та своїх близьких, - підсумував генерал Сергій Кривонос.

11:48
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...