Чернігівська міська рада звернеться до Уряду в питанні ціни газу для ТЕЦ, щоб уникнути багатомільйон

Чернігівська ТЕЦ вичерпала свій запас вугілля повністю. Вона вимушено перейшла на споживання природного газу, а на вугілля чекає лише в січні.  На споживачів це не вплине - ані в тарифі, ані в нагріві теплоносія. Але це дуже великі збитки для самого підприємства - близько 150 мільйонів гривень за місяць. Про це на розширеній нараді в Чернігівській міській раді 14 грудня повідомив заступник чернігівського міського голови Віктор Геращенко.

У ході подальшого обговорення він уточнив, що використовувати підприємству доводиться більш дорогий газ, придбаний за ринковими цінами. У грудні ціна - майже по 30 гривень за кубометр.

(Зараз є три ціни на газ. «Обсяг один» - для населення, по 7,428  тис. грн за 1000 кубів. «Обсяг два» - це ринкова ціна. І окремо газ для бюджетних закладів – 16,5 тис. грн. за 1000 м³.)

На запитання чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, чому ціна ринкова, якщо це тепло для населення, і чому не збільшують «обсяг один» у такій ситуації, його заступник констатував: «Поки переговори йдуть, але результату немає». Вочевидь, продавцю таке становище вигідно.

У той же час, за його словами, національна комісія не піде і на збільшення тарифу по ринковим цінам природного газу. Тобто винним вважається керівництво ТЕЦ, яке не запасло вугілля. Хоча насправді ситуація що виникла – недолік підходу центральної влади до запасів і придбання вугілля в цілому в державі. Це, мабуть, вперше за 60 років.

Для міста і громади Чернігова таке становище несе потенційну небезпеку.

- Якщо дуже велика буде заборгованість, то просто зупинять постачання природного газу. Крім того, відповідно до газового кодексу, збільшення споживання природного газу - коефіцієнт 1,5. Тобто Чернігівгаз, відповідно до діючого кодексу, нарахує додаткову оплату, - Віктор Геращенко. 

Що стосується Теплокомуненерго, то там всі працюють у штатному режимі, все по графіку, доповів він.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко зазначив: очевидно, що, оскільки ТЕЦ генерує тепло для населення – то НАК треба збільшити «перший обсяг газу» по 7400, враховуючи ситуацію з відсутністю вугілля.

- У цій ситуації нам потрібно допомогти Технові і ТЕЦ. Зараз буде сесія через тиждень, давайте звернемося до Кабінету Міністрів, щоб вони врахували цю ситуацію і зробили перерахунки газу по першому обсягу. І збільшили перший обсяг, без всяких наслідків і коефіцієнтів. Бо ситуація з вугіллям - це одна справа. Але у жодному законі не написано, що якщо нема вугілля, то газ для населення по 29. Те, що залежить від нас, давайте ми включатись максимально, - закликав він.

Очільник Чернігова пояснив, чому це так важливо:

- Зараз НАК буде штучно створювати цю проблему і заганяти у збитки. Я хвилююся, що ці збитки, з одного боку, будуть ризиком по несвоєчасній оплаті взагалі по відключенню газу. Хоча, оскільки тут населення, то навряд чи це відбудеться. Але другий ризик - ці збитки, зрештою, перейдуть на місто. Я не хотів би генерувати колосальні збитки на пустому місці.

Додатково міський голова доручив вивчити ситуацію по Україні – окрім Чернігова є ще декілька міст, де генеруючі суб'єкти не комунальні, а в оренді. Це 5-7 міст. Яка там ситуація і як вони з неї виходять?

Поки що ж у нас вона непроста, але при наявності газу не катастрофічна, вважає Атрошенко:

- Якщо не рахувати нюанси з вірогідними збитками, то навіть при переході ТЕЦ на газ у нас ризиків по проходженню опалювального сезону поки що великих нема. Сподіваємося, що поки температурний режим сприятливий, у нас перевитрат нема. Тому в канун Нового року можна заспокоїти чернігівців: в оселях буде тепло.

Організаційні та юридичні питання, яких є безліч, намагатимуться вирішувати, зазначив очільник Чернігова.

Прес-служба Чернігівської міської ради

11:58