Чернігівська агрофірма приділяє велику увагу комфорту корів

ТОВ «Агрофірма ім. Шевченка» з Чернігівської області наразі не нарощує поголів’я великої рогатої худоби. Агаррії кажуть, що якість молока здебільшого залежить від комфорту тварини.

Про це розповіла директор агрофірми ім. Шевченка Алла Кравченко в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer.

«Ми вже дійшли до того рівня розвитку, коли якість молока здебільшого залежить від комфорту тварини: щоб вона була нагодована, суха та чиста, щоб не було перенасичення тварин у приміщенні», – сказала вона.

За її словами, господарство утримує 1080 голів дійного стада, і без будівництва нових приміщень немає сенсу його збільшувати.

«Маємо приміщення на 700 голів із безприв’язним утриманням, де створено сприятливий для корів мікроклімат. У літню спеку на фермі температура тримається на рівні трохи вищому за 25℃, а це ж безпосередньо впливає на надої, – розповіла Кравченко.

Директор каже, що серпень цього року був спекотним, відповідно збільшилися витрати на вентиляцію приміщень, споживання електроенергії, вартість якої також підвищилася, зросло вдвічі. У результаті в серпні електроенергія становила 7% собівартості виробництва, а рік тому – 3-4%.

“Та якщо не вмикати систему вентиляції, за добу надої падають на тонну, а підвищуємо їх протягом тижня. Можна зробити закрите кондиційоване приміщення, але затрати на енергоспоживання не перекриють бажаний результат”, – сказала вона.

Кравченко заявила, що зона відпочинку тварин укрита соломою, тому вони не травмуються. Гумове покриття лишили тільки на переходах.

14:45
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...