Цікаві факти про вібратори

Сьогодні вібратори користуються неабиякою популярністю як серед жінок, так і серед чоловіків. Але багато питань виникає у тих, хто вперше в житті завітав до магазину для дорослих і побачив різноманіття інтимних гаджетів. Але хто винайшов вібратор-кролик і чому він має таку назву і форму? І чи правда, що занадто часте використання вібратора може призвести до постійного оніміння статевих органів? Ми вирішили раз і назавжди розібратися в цих та інших найпоширеніших питаннях.

  1. Перші вібратори (https://lovespace.ua/uk/catalog/vibratory) було винайдено для лікування депресії та тривоги у жінок. Американському лікарю Джорджу Тейлору часто приписують винахід вібратора у 1869 році. Оригінальний пристрій Тейлора, вібратор з паровим двигуном, був розроблений для полегшення симптомів депресії і тривоги у жінок, які тоді були відомі під загальною назвою «істерія». Її лікували за допомогою вібромасажу вульви і клітора. По суті, людина лягала на стіл, а вібруюча кулька під тазом допомагала їй досягти оргазму. У ті часи це вважалося медичною процедурою, а не мастурбацією, яка призводить до сексуального задоволення.
  2. Усім відомі «мікрофони», тобто вібратори з довгою ручкою і великою круглою головкою, історично були масажерами для спини. У 1968 році на полицях магазинів з'явився Hitachi Magic Wand, який започаткував революцію секс-гаджетів. Щоправда, компанія позиціонувала свій девайс як «персональний масажер», а не вібратор. Проте феміністичні інтимні магазини почали продавати його як секс-іграшку ще в 1974 році. Існували навіть спеціальні майстер-класи, де жінок навчали мастурбувати за допомогою вібромасажерів для тіла. Тим не менш оригінальна компанія Hitachi ніколи прямо не підтверджувала і не заперечувала свою причетність до створення одного з найпопулярніших сучасних вібраторів.
  3. Найефективнішою секс-іграшкою для жінок є вібратор-кролик, який забезпечує одночасну вагінально-кліторальну стимуляцію, адже це найшвидший спосіб досягти оргазму. Свою назву він отримав з метою уникнення юридичних проблем. Японський бренд Vibratex винайшов знаменитий подвійний вібратор у 1984 році, але компанія обрала форму кролика через те, що японський закон про боротьбу з непристойністю забороняв виготовляти товари у формі статевого члена. Тож надання секс-іграшці вигляду невинної тваринки допомогло їм обійти це правило, і сьогодні на поличках сучасних секс-шопів можна знайти й інші види секс-іграшок у вигляді тваринок, як-от вакуумний вібратор пінгвін Satisfyer Pro Penguin.
  4. Мабуть, найпоширенішим міфом про іграшки для сексу і мастурбації є теза, що вібратори нібито знижують чутливість і викликають пошкодження нервів. Використання вібратора дійсно може викликати оніміння вульви чи клітора, однак це трапляється досить рідко і не є постійним ефектом. Дослідження показали, що близько 16,5% жінок повідомляли про тимчасове і легке оніміння. Також не існує наукових доказів того, що часте використання секс-іграшок з вібрацією пошкоджує вагінальні нервові закінчення. Якщо ви відчуваєте тимчасове оніміння, ймовірно, ви просто переборщили з інтенсивністю мастурбації. Спробуйте інший режим вібрації або змініть рівень інтенсивності, кут чи положення вібратора. Ви також можете зробити перерву і дати своєму тілу перезавантажитись, або спробувати інший тип стимуляції, як-от вакуумний або звуковий стимулятор для безконтактного впливу на клітор.