Чим небезпечна тепла зима в Україні?

Чим небезпечна тепла зима в Україні?
Рекордно тепла зима в Чернігові та і в цілому по Україні - наслідок глобального потепління, однак це не означає, що з кожним роком зимовий сезон буде ставати все тепліше.

«Дійсно, можна говорити про те, що ми на собі відчуваємо наслідки глобального потепління. Однак, незважаючи на це, щороку сезони можуть відрізнятися між собою. Тобто зима в наступному році цілком може стати морозною і сніжною ».

За данними метеорологів поки також не можна зробити однозначного висновку про те, що весна в 2020 році настане рано і буде екстремально теплою.

Раніше доцент Університету Тохоку САСАО Такахіро припустив, що потепління клімату призведе до того, що тепла зима стане нормою для України

Для районів на високих широтах, таких як Україна, тенденція підвищення температури особливо яскраво виражена, тому ймовірність того, що саме тут кількість снігу скоротиться найбільш сильно, дуже висока. Снігу буде все менше і менше в міру просування потепління клімату ».

Однак при потеплінні клімату є небезпека і іншого катаклізму - дуже сильні снігові бурі. Такий сценарій можливий через те, що вся волога, яка повинна була випасти у вигляді снігу, накопичується як пар.

«Через це кількість снігу скорочується, проте через зміни клімату накопичився таким чином у великих кількостях пар в якийсь момент може випасти у вигляді величезної кількості снігу», - додав Такахіро.

У цю незвично теплу для України зиму експерти попереджають про те, що така аномальна погода може призвести до негативних наслідків для сільського господарства і тварин.

Так, 26 січня директор фінського Інституту алергії і навколишнього середовища Південної Кореї Киммо Саарінен розповів, що після безсніжною зими багатьом птахам буде вкрай складно знайти собі прожиток. Навесні в результаті танення снігу в ставках починають розмножуватися комарі, однак якщо снігу взимку було мало, то комахи втрачають звичних умов для розмноження. Це, в свою чергу, вплине на харчування птахів, що поїдають дрібних комах, пояснив Саарінен фінському виданню YLE. Також через відсутність сніжного покриву можуть на смерть замерзати дрібні птахи, такі як горобці.

Крім того, безсніжжя може привести до неврожаю - справа в тому, що сніг є джерелом вологи для грунту і оберігає озимі посіви від вітрів і переохолодження.

У свою чергу, доктор біологічних наук Михайло Калякін зазначив, що поки вчені не можуть точно говорити про те, які наслідки принесе ця зима, оскільки настільки теплих сезонів в Україні ще не було.

«Нам поки залишається тільки чекати, хоча можна зробити деякі припущення. Крім того, багато що залежить від того, коли саме настане весна - запізниться вона, як і в минулі роки, чи ні ».

Так, якщо зима залишиться безсніжною, то гризуни і грунтові комахи будуть погано себе почувати, оскільки земля без снігу промерзає. Тоді без їжі залишаться хижі птахи і птахи, які збирають корм на землі, наприклад, жайворонки. Відсутність снігу може також привести до того, що постраждають навколоводні птиці, оскільки навесні не буде паводку.

«Поки можна констатувати, що через теплу зиму деякі птахи в цьому сезоні відступили на зимівлю зовсім недалеко. Наприклад, в Одеській області можна помітити білу трясогузку, то сіру чаплю, то стаю шпаків », - додав експерт.

- Якщо ж незабаром все-таки випаде сніг, то все зміниться. Наприклад, кілька років тому взимку всього за пару днів випала місячна норма снігу ».

За попередніми прогнозами синоптиків, останній місяць зими стане холодніше, ніж січень.

«Загальний, фоновий прогноз - лютий не буде типово холодним а скорийше навпаки, але температура буде все-таки помітно нижче, ніж в січні.

Нинішня зима в Чернігові претендує на звання найтеплішою за всю історію метеоспостережень. До середини січня середня температура в цьому сезоні склала + 1 ° С. До слова, рекорд по теплу був встановлений взимку 1961 року, що тоді середня температура за три місяці склала + 2,8 ° С.
18:00