На главную

Екологи представили результати дослідження Стрижня

Êíîïêà îòïðàâèòü íà ïå÷àòü
27 января 2016 в 11:29 - Мой Чернигов

Про те, в якому стані річка Стрижень, не говорив, напевне, тільки лінивий.

Науковці Чернігівського національного педагогічного університету подивились на проблему дещо по-іншому і представили результати свого

дослідження на засіданні територіальної Міжвідомчої комісії з питань моніторингу довкілля в облдержадміністрації.

Сезонний, до того ж несистематичний перерозподіл графіка випадіння опадів, зменшення їх кількості в сумі з високим температурним режимом негативно сказалось

на рівні поверхневих вод – він став найнижчим за останні 130 років. Що вже казати про багатостраждальний Стрижень…

Стан його жахливий, але не безнадійний – це підтвердили дослідження науковців педагогічного університету, оприлюднені на засіданні територіальної Міжвідомчої комісії з питань моніторингу довкілля.

Вони подивились на проблему дещо інакше. Дослідники розглядали Стрижень не як частину архітектоніки міста, а як басейн. Саме так, на їх думку, треба підходити і до очищення та відновлення водойми.

Побутує думка, що Стрижень став забруднюватись в останні десятиліття. Але це не так. Річка почала змінюватись років з двісті тому, а от активна урбаністична людська діяльність це прискорила.

Це дослідження зруйнувало деякі міфи про Стрижень. Наприклад, річка відновленню не підлягає. Аналіз флори і фауни ж показав – річка жива, її треба тільки очистити.

До речі, до цього питання також часто підходили неправильно. Роботи проводились на руслі, а виток Стрижня, що в Ріпкінському районі, не чіпали. А відтак результат був тимчасовий.

Не всі заходи потребують колосальних коштів. Результати дослідження будуть передані відомчим закладам для того, аби таки реалізувати довгоочікувану очистку Стрижня.

Загалом же в області передбачено близько 20-ти мільйонів гривень на покращення екологічного стану довкілля.

Відео "Сівер-центр"


Автор: Чернігівщина: події і коментарі

Всего комментариев - 0

Нет комментариев. Ваш будет первым!

Реклама на сайте - Помощь - Правила сайта - Связатся с нами - Лента активности - Новости Чернигова
Здесь ежедневно публикуются новости Чернигова и Черниговской области, статьи, важные события и происшествия в Чернигове.
Черниговский городской портал © 2018