На главную

Більшість чернігівців бачать в місті зміни на краще

Êíîïêà îòïðàâèòü íà ïå÷àòü
8 февраля 2018 в 15:13 - Мой Чернигов
У Чернігові презентували результати соціологічного дослідження громадської та експертної думки про діяльність органів місцевого самоврядування та їх співпраці з громадськістю.
 
Громадська думка жителів українських міст, сіл і селищ вивчали в рамках проекту «партисипативну демократія і обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні». Проект впроваджується Асоціацією міст України спільно з Норвезької асоціацією місцевих та регіональних влад, Норвезьким інститутом міських і регіональних досліджень, Університетським коледжем прикладних наук Осло і Акерсхус.
 
У Чернігові результати презентував координатор проекту в Норвезької асоціації місцевих та регіональних влад Крістіан Ларсен.
 
Дослідження, в ході якого вивчалося ставлення суспільства до діяльності органів місцевого самоврядування, проводилося в три етапи. Спочатку - опитування населення (у віці 18 років і старше) 32 пілотних міст проекту методом поквартирного face-to-face інтерв'ю. Потім проводили експертне опитування депутатів місцевих рад з 22 міст, сіл і селищ-учасників проекту. Саме в Чернігові було опитано 100 респондентів і 10 депутатів. А останнім етапом було всеукраїнське опитування методом телефонного інтерв'ю. Таке соціологічне дослідження в Чернігові проводиться вдруге, перший раз проводилося в 2014 році.
 
 
Дослідження підтвердило, що як в Чернігові, так і по Україні оцінка депутатами місцевих рад набагато оптимістичніше і їх обізнаність набагато вище, ніж у жителів міста в цілому. Так, наприклад, 60% опитаних депутатів в Чернігові вважають, що громадяни мають можливість впливати на процеси прийняття рішень на місцевому рівні. У той же час більшість серед опитаних недепутатів мають протилежну думку. Така ж різниця - у всіх досліджених містах України.
 
На думку соціологів, це свідчить про необхідність посилити інформування жителів міста про способи, якими вони можуть брати участь в ухваленні рішень на місцевому рівні, спільно з депутатами працювати над їх розробкою і впливати на них.
 
Також за результатами опитування рівень довіри до органів місцевого самоврядування вище, ніж до центральної влади. За результатами дослідження рівень довіри до мера Чернігова в порівнянні з 2014 роком зріс з 2,4 до 2,9 балів. Оцінювання проводилось за максимальною шкалою 5 балів.
 
Всего комментариев - 0

Нет комментариев. Ваш будет первым!

Реклама на сайте - Помощь - Правила сайта - Связатся с нами - Лента активности - Новости Чернигова
Здесь ежедневно публикуются новости Чернигова и Черниговской области, статьи, важные события и происшествия в Чернигове.
Черниговский городской портал © 2018